Dámy daly jste v roce 2015  vaší pokožce zabrat? Věnovaly jste jí dostatek pozornosti, či hydratace? Víte, že se vám to může vymstít? Pokud vám na čele svítí silvestrovskou vráska, zpozorněte. Pleť si už vybírá svou daň za zanedbanou péči. Zkuste jí věnovat letos více času a uvidíte, že se budete cítit, a hlavně vypadat lépe.

1. předsevzetí – Každodenní odlíčení
Už není žádnou novinkou, že denní make-up byste měly před spaním důkladně odstranit. Výmluvy neobstojí ani při vyčerpávajícím nočním flámu. Právě tehdy je odlíčení alarmující. Pro „lenivky“ doporučujeme: čistící ubrousky tři v jednom – Payot Lingettes Démaquillantes. Chrání a zlepší pokožku v podobě extraktu z brusinek a olivínu, který účinně bojuje se stresem a únavou.

2. předsevzetí – Vyživovat pleť zevnitř
Žádná mastná strava, cigarety ani alkohol! Dopřejte své pokožce raději vitamíny a minerály. Do top desítky se dostaly tyto potraviny: červená paprika, losos, zelený čaj, semínka, papája, hořká čokoláda, kokosový olej, špenát, celer a mrkev.

3. předsevzetí – Spánek minimálně 7 hodin denně
Během spánku se regenerují buňky v celém těle a uvolňuje se hormon melatonin, který povzbuzuje regenerační procesy pleti. Pokud však ponocujete, tvoří se melatoninu málo a pokožka je dehydratovaná, snadněji se tvoří vrásky a rozšiřují se póry. Když to s nespavostí přeženete, v těle se začne tvořit stresový hormon – kortizol. Ten může za tmavé kruhy pod očima a vrásky. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří lépe spí, mají pružnější pleť s menším množstvím vrásek a se sjednoceným tónem.

4. předsevzetí – Dopřejte pokožce dostatečnou výživu a hydrataci
Je důležitá v každém věku. Zabraňuje stárnutí pleti. Co tak vyzkoušet novinku od Payot NUTRICIA CREME CONFORT. Vyživuje, zlepšuje strukturu pleti a zklidňuje. Bohatý, extrémně výživný nemastný krém, který má dlouhotrvající a komfortní texturu. Intenzivně vyživuje a zklidňuje suchou pleť. Posiluje a obnovuje hydrolipidový film. Pokožku chrání před externími agresivními vlivy a poskytuje výživu, kterou potřebuje.

5. předsevzetí – Chraňte pleť před UV zářením
Zda je léto a zda mráz, sluneční paprsky si cestu najdou. Proto nezapomínejte na ochranný faktor, který se postará o dokonalou ochranu. Payot Sun Sensi SPF 30 Visage je ochranný krém na obličej proti stárnutí s komplexem CELL-PROTECT (antioxidační štít), který bojuje proti stárnutí a zároveň chrání buněčnou DNA. Obsahuje vitaminy E a C. Tento lehký, neviditelný a nemastný krém poskytuje silnou ochranu pro zářivé a dlouhotrvající opálení.

6. předsevzetí – Vyhýbejte se bakteriím
Pozor na bakteriálních nepřátel v houbičkách, štětcích a aplikátorech na nanášení make-upu! Právě zde se nachází rodiště nežádoucích mikroorganismů, které se snadno propašují právě na vaši pokožku. Také se vzdejte kosmetiky, která již překročila datum spotřeby.