Mystická krása se vrací a kameny lze nyní najít i v našich koupelnách. Jejich mimořádné účinky nás nadále překvapují.

Znáte růženín?

Pro začátek trochu mineralogie! Polodrahokam z hlubin země, růženín, je složen převážně z minerálního křemíku a je součástí rodiny silikátů. Robustní a 100% přírodní, nabízí nádhernou paletu jemných a něžných barev: od pudrově růžové po tmavší, včetně odstínů levandule a broskve. Vyskytuje se skelně lesklý, průsvitný až zcela průhledný a často bývá mléčně zakalený. Růženín vždy inspiroval vyrovnanost a harmonii. V litoterapii má krásný název „kámen lásky“!

V litho-co?

Nekonvenční medicína, litoterapie využívá kameny pro terapeutické účely. Její princip: kameny vydávají jedinečné vibrace, které rezonují s kýmkoli, kdo je s nimi v kontaktu nebo v jejich blízkosti. Tyto pozitivní vlny působí na pohodu a well-being. Podle litoterapeutů má růženín uklidňující účinky. Souvisí to s láskou, něhou a nákloností k druhým, ale především k sobě samému. Přináší vnitřní klid a vyvažuje energie těla a mysli. Jeho jemnost se šíří v našem organismu a našem emočním centru. Kámen z růžového křemene položený na nočním stolku napomáhá také klidnějšímu spánku, spojujícímu klid a lásku.

V řecké mytologii je růženín spojován s bohyní lásky Afroditou. Krev dvou milenců Adonise a Afrodity – jednoho smrtelně zraněného, druhého poškrábaného ostružinami, aby ho zachránil – krystalizuje a dá vzniknout růženínu. Neměnný symbol jejich lásky.

Kosmetický rituál prováděný po tisíciletí

Kromě uklidňujících vlastností se růženín od úsvitu času používá k estetickým účelům. Ve starověkém Egyptě se říká, že ho bohyně Isis pravidelně používala pro rozjasnění její pleti a udržení mládí. Redukovaný na mikro krystalky a spojený s péčí, růženín odráží světlo a skrývá malé nedokonalosti prostřednictvím optického efektu. Díky jeho schopnosti absorbovat špatnou energii a neutralizuje její účinky na naší pleť, je již tisíce let přítomen v čínských a ajurvédských léčivech. Hledání pohody na půli cesty mezi péčí a meditací.

Účinky růženínu na naši pleť

Růženín harmonizuje energie těla, aby uklidnil mysl a podpořil pohodu. Tím, že nám pomáhá snižovat napětí a napomáhá sebelásce, je tento kámen vzácným spojencem pro krásnou pleť. Je dobře známo, že pocit zenu a uvolnění má přímý dopad na linie našeho obličeje. Obličejové svaly se uvolní, rysy budou hladší a pokožka opět nabude krásné a zdravé barvy.

Payot rozšiřuje svoji řadu péče opleť RITUEL CORPS o nový vyživující tělový krém Crème Nourrissante s mikro krystalky růženínu. Jeho bohatá, jemně růžová textura se při nanášení rozplývá na pokožce a zahaluje ji lahodnou vůní s pižmovými květinovými tóny. Mikro krystaly odrážejí světlo pro rozjasnění a zkrášlení povrchu pleti. Nechte se svést blahodárnou silou růženínu!

Nová doba kamenná

Znovu nalezený zájem o růženín v posledních stále roste a je jistě způsoben jeho krásnými vlastnostmi. Svět, ve kterém žijeme, je neúnavně orientován na výkon. Musíte ze sebe vydat to nejlepší a vždy ještě více. Věřte tomu nebo ne, krystaly nám připomínají, že funguje i jiná dynamika. Existuje uklidňující stránka myšlenky, že pozitivní vibrace kamene mohou být uklidňující. Obecněji řečeno, v době masové výroby předmětů a standardizace přináší vlastnictví polodrahokamu také něco velmi konkrétního. Kované přírodou, jejich krása, barva a struktura jsou jedinečné. Každý krystal je jedinečný, stejně jako my!