pate-grisespeciale-5stick-couvrant-229-HD

Také si někdy nevíte poradit s neestetickým akné a pupínky? Aknózní pleť mě trápí už od puberty, i když je to nyní již lepší, pořád mám pocit, jako kdybych byla z části teenagerka. Experimentovala jsem už s různými kosmetickými výrobky, babskými radami či mastičkami a „lektvary“, které mi poradila moje kožní doktorka. Na jistý čas jsem se nečistot sice zbavila, ale rozloučila jsem se i s hydratací a moje kůže zůstala dost vysušená. Rozhodla jsem se otestovat antibakteriální sadu od Payot.

Asi před měsícem jsem měla možnost otestovat tuto řadu pro problematickou pleť.
·      Payot PATE GRISE – antibakteriální purifikační pasta – 15 ml
·      Payot SPECIALE 5 – antiseptický purifikační gel – 15 ml
·      Payot STICK COUVRANT PURIFIANT – antibakteriální korektor – 1,6 g

Payot PATE GRISE
Nejvíc jsem se těšila na tento zázrak. V odborných kruzích se kosmetických povídalo, že díky Ichtamolu (látka, která dokáže neutralizovat bakterie) nečistoty opouští pleť. Urychlit zrání akné až o polovinu? To je něco! Tak jsem si to otestovala. Malá skleněná nádoba v sobě ukrývala přípravek s hustou konzistencí připomínající sádru. Každý den jsem si Pate Grise poctivě mazala na noc. Výsledek? Pupínky vážně kapitulovaly! Tedy na povrch, ráno jsem je jemně odstranila. Uznání si zaslouží i další prospěšné látky nacházející se v této pastě. Talek purifikuje nečistoty a oxid zinečnatý zas chrání před agresemi z vnějšího prostředí.

Payot SPECIALE 5
Na pomoc jsem si zavolala i dalšího specialistu v oblasti zneškodňování pupínků. Payot Speciale 5, tedy antiseptický purifikační gel pracoval převážně přes den, ale občas zaskakoval i na noční, když pasta Pate Grise potřebovala pauzu. Tento krém sloužil hlavně k urychlení zahojení pupínků. Kromě toho, že krásně voní, nachází se v něm i síra, která reguluje tvorbu mazových žláz. Esenciální olej z melaleuca purifikuje a vysuší. Kyselina salicylová má zase keratolytický účinek, což vás může jemně štípat. Mě neštípalo. Pouze příjemně chladilo a výsledek stál za to! Navíc po chvíli zaschnul, takže jsem se nemusela bát, že budu rozdávat vzorky po polštářích.

Payot STICK COUVRANT PURIFIANT
Do třetice všechno dobré! Antibakteriální korektor sloužil hlavně na zkulturnění z domácího stavu na stav reprezentativní. Korekční tyčinku jsem používala pod make-up a nakonec jsem všechno ještě zafixovala pudrem. Díky ní nikdo ani nezpozoroval, že jsem ještě před pár dny lamentovala nad aknózní pletí. Kromě statečného zakrývání také podporuje hojení, čili takto jsem zabila dvě mouchy jednou ranou!

 

Lenka Mušková