Bývá vaše pokožka často suchá a loupe se? Má sklony k ekzémům či alergickým projevům? Po běžných krémech se objevuje vyrážka, reaguje citlivě na povětrnostní vlivy nebo se na ní po slunění objevují skvrny? Stačí jeden příznak a už se můžete zařadit do skupiny s nápisem „citlivka“!
Hypersenzibilní pleť straší nemalé množství žen. Podle výzkumů přibyly za poslední desetiletí další „oběti“. Odborníci se shodují na faktu, že tento problém vzrostl od osmdesátých let až o deset procent. Kde můžeme hledat viníky? Následek civilizačních faktorů jako jsou stres, přehnaná hygiena nebo různé umělé přísady v jídle. I ty můžeme klidně obvinit. Jak proti tomu bojovat? Změnou životního stylu!

Pro „citlivky“ zakázáno!
Důležité je vyškrtnout ze seznamu alkohol, a to nejen ve sklenici vína, ale i ve své kosmetické taštičce v podobně čisticí či pleťové vody. Zbytečně neničte svou ochrannou vrstvu pokožky hrubozrnným peelingem. Dopřejte jí raději jen jemné přípravky určené pro citlivou pleť. Také zkuste minimalizovat používání sprchových gelů, šamponů, deodorantů či antiperspirantů s aluminiovými solemi. Ty totiž dráždí kůži a zužují potní žlázy. Vyhýbejte se i parfémovaným přísadám, emulgátorem či barvivům.

Ani toto ne!
Také dejte stopku i chemickým konzervantům! Vyberte si jen přípravky, které jsou určeny pro citlivou pleť a zbytečně ji netýrejte nevhodnou kosmetikou. Své kosmetické poklady skladujte jen na tmavém, suchém a chladném místě. Štětce, labutěnky, kartáčky a pinzety by měli jednou týdně projít „očistnou kúrou“. Pro řasenku platí pravidlo: dva měsíce od otevření a dost! Do kelímku, kde sídlí krém si můžete špinavýma rukama rázem svolat bakteriální párty. A přitom stačí tak málo – umýt si je před aplikací. Pro citlivou pleť se zakazují i ​​kosmetické výrobky s vitaminem A, s ovocnými kyselinami a peelingem. Tak se jim raději vyhněte a své pokožce dopřejte péči jako v bavlnce.