1. července 2021 lidstvo vyčerpalo všechny zdroje, které je Země schopna obnovit za jeden rok. Povědomí o energetických a ekologických krizích vede k nebývalé změně spotřeby, která spojuje tři základní pojmy: přirozenost, lokace a jednoduchost. Trh s kosmetikou není výjimkou z tohoto transformačního hnutí a nyní zažívá revoluci, kde se Clean Beauty neustále více prosazuje.

Odlišná spotřeba

Payot se dále otevírá k ještě přirozenějšímu a přírodě bližšímu přístupu k vývoji přírodní péče a snížení našeho dopadu na životní prostředí. Ve společnosti Payot byla 100 % odstraněna papírová fakturace, 100% našich lepenkových obalů je nyní z lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem a více než 75% našich obalů je nyní vyrobeno z recyklovatelných materiálů.

Den za dnem se trochu více zavazujeme k planetě a pěstujeme svůj podpis vyplývající z naší francouzské kultury tím, že jsme lokalizovali design, laboratoře, výrobu a balení našich produktů do Francie. Chceme ale jít ještě dál.

Nová řada, zavazující se spotřebitelům i planetě: Herbier

Dnes Payot vyvinul Herbier, řadu 5 certifikovaných organických kosmetických produktů péče o pleť, skutečné alternativy ke konvenční kosmetice. Po stopách botaniků Payot cestoval po Francii, aby vybral esenciální oleje a organické botanické výtažky, čisté a výhradně pěstované ve Francii. Náš cíl: dát pokožce jen to, co potřebuje, nic víc. To je důvod, proč jsou složení produktů Herbier, krátké a obsahují méně než 10 přísad * a zároveň se osvobozují od kontroverzních látek. Veganské, bez syntetických vůní a 100% francouzské produkty pro péči o pleť Herbier s francouzskými a organickými esenciálními oleji ze smilu, levandule, tymiánu a rozmarýnu.

Navíc, dózy a lahvičky této řady jsou vyrobeny z recyklovatelného skla a nemají žádné vnější obaly. Jejich etikety je možné recyklovat, dokonce i ty průhledné jsou rostlinného původu. S řadou Herbier Payot podepisuje návrat ke zdravým a jednoduchým hodnotám, ale v žádném případě neobětuje svou senzorialitu, která je pro naši značku na předních místech.

*kromě Crème Universelle

Štítek důvěry

Produkty Herbier jsou certifikovány značkou Cosmos Organic od společnosti Écocert. To znamená, že více než 95% rostlin, ze kterých jsou čerpány látky obsažené v produktech Herbier, jsou pěstovány ekologicky. Štítek Cosmos Organic také zaručuje metody výroby a zpracování, které respektují lidské zdraví a životní prostředí, zachování biologické rozmanitosti, rozumné využívání přírodních zdrojů, nepoužívání petrochemických nebo geneticky modifikovaných přísad a využití recyklovatelných obalů.

Cosmos jsou evropské specifikace harmonizující záruky ekologických kosmetických etiket mezi různými evropskými zeměmi. Držení tohoto označení vyžaduje soulad se specifickým a náročným seznamem ověřeným auditem.

Zachování našeho francouzského bylinkářského dědictví

Prostřednictvím řady Herbier se společnost Payot zavázala Fondu pro uchování levandule v Provence. Tento fond financuje programy výzkumu a vývoje zaměřené na hledání ekologických řešení pro ochranu levandule. Vedle tohoto fondu Payot poskytuje svou podporu jako sponzor a partner programu „Green & Lavender“ a vyzývá farmáře ke zlepšení všech fází jejich produkce. Za každý prodaný pleťový krém Créme Universelle Herbier je do programu věnováno také 1 €. Payot pracuje aktivně a konkrétně na ochraně Země a bohatství, které nám naše planeta nabízí.

Směrem k ještě více respektujícímu a oddanějšímu rituálu

Protože Payot vidí krásu v pohybu, náš závazek je součástí krátkodobého, střednědobého a dlouhodobého horizontu, abychom vám mohli nabídnout péči, která bude stále více respektovat vaši pokožku a naši krásnou Zemi. Letos implementujeme nové stanovy. Zcela eliminujeme kontroverzní materiály, zvyšujeme naše procento složek přírodního původu (ION) v našich produktech na 80% a snižujeme počet přísad v našich složeních. Naše touha: nabídnout vám účinné a dobře tolerovaná složení bez kompromisů v oblasti bezpečnosti a senzoriky našich produktů, které jsou pro naši značku tak důležité. Abychom vám mohli nabídnout stále oddanější kosmetické produkty, bude v roce 2025 100% obalů použitých pro produkty Payot vyrobeno z recyklovaných a / nebo recyklovatelných materiálů a do roku 2030 usilujeme o plastovou neutralitu!