Esenciální oleje, které se již používají v čínské a indické medicíně, se dnes těší obnovenému zájmu. Protizánětlivé, uklidňující a antibakteriální, jejich mimořádné vlastnosti se používají pro léčebné účely, pro pohodu a … pro krásu! Esenciální oleje, které jsou často přehlíženy, zapůsobí svou rozmanitostí a mnoha přednostmi natolik, že nevíte, kde začít, když právě začínáte. Pomůžeme vám!

Co je to esenciální olej?

Esenciální olej je koncentrovaný aromatický extrakt, který pochází z různých částí rostliny – květů, okvětních plátků, oddenků, větviček atd. Získává se parní destilací, aby se oddělily aromatické molekuly rostliny. Poté se získá dokonale čistý produkt, který musí být použit ve velmi nízké dávce, protože je přirozeně silný a velmi nabitý účinnými látkami.

Na výrobu 1 L esenciálního oleje je potřeba 1 kg hřebíčku, 50 kg lavandinu nebo 150 kg levandule. Účinky esenciálního oleje se liší v závislosti na rostlině nebo dokonce na části rostliny, ze které je esenciální olej získán.

Jaké jsou rozdíly mezi esenciálním olejem, rostlinným olejem a květinovou vodou?

Zvláštností esenciálních olejů ve srovnání s jinými druhy rostlinných extraktů, jako je květinová voda (také nazývaná hydrosol), je její koncentrace. Květinová voda se získává z vody použité při destilaci k získání esenciálního oleje. Obsahuje méně než 5% aromatických molekul ve srovnání se samotným esenciálním olejem, který je velmi koncentrovaný a silný, a který obsahuje až 100% aromatických molekul.

„Esenciální olej“ je mírně zavádějící výraz. Je to vlastně nemastný koncentrát těkavých látek, zatímco rostlinný olej je skutečný olej. Vyrábí se lisováním za studena ze semen, dužiny, sušeného ovoce nebo květin. Na rozdíl od rostlinného oleje a květinové vody, které nepředstavují žádnou zvláštní kontraindikaci, je třeba esenciální oleje používat opatrně, respektovat dávkování a dodržovat doporučení, aby se předešlo jakémukoli riziku.

Proč používat k péči o pokožku esenciální oleje?

O esenciálních olejích slyšíme častěji ve spojitosti s léčbou onemocnění než k prevenci vzniku vrásek – a přesto! Silná dávka esenciálních olejů v bioaktivních složkách je velmi zajímavá pro cílené řešení potřeb pleti. Esenciální oleje pronikají hluboko do kožní bariéry, což umožňuje dobrý průnik účinných látek a působení na celé tělo. Proto je o ně v kosmetice velký zájem. Esenciální oleje navíc obsahují aromatické molekuly, které jim dodávají přirozenou vůni, čímž se výrobce může vyhnout přidávání syntetické vůně.

Naše aktuálně nejoblíbenější esenciální oleje

ESENCIÁLNÍ OLEJ SMILU

Smilový esenciální olej má protizánětlivé a antioxidační účinky a působí jako lapač volných radikálů. Skutečný posilovač mikrocirkulace pokožky, je známý tím, že zlepšuje stav pokožky. Smil je typická středomořská rostlina a je také nazývána rostlina nesmrtelnosti.

Herbier Huile de Beauté obsahuje správnou dávku esenciálního oleje ze smilu z ekologického zemědělství v Drôme, aby vaší pokožce poskytl přesně to, co potřebuje. Posiluje imunitní obranu pokožky a zároveň zlepšuje její strukturu. Tento suchý olej, navržený bez syntetické vůně, zanechává na vaší pokožce obklopující a sluneční vůni nesmrtelného esenciálního oleje.

LEVANDULOVÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ

Levandulový esenciální olej je známý tím, že zklidňuje pokožku a mysl. Jeho uklidňující vůně se tradičně používá ke zlepšení kvality spánku a zmírnění úzkosti. Levandulový esenciální olej s protizánětlivými účinky také regeneruje a podporuje detoxikaci pokožky.

Dopřejte své pokožce detoxikační kúru s obličejovým krémem Herbier Créme Universelle s organickým levandulovým esenciálním olejem z Vaucluse. Jeho složení je vhodné pro všechny typy pleti. Zklidňuje a hydratuje, vaše pleť je zářivá a pokožka získá hebkost a pohodlí. Jeho přirozená květinová vůně uchvátí a uvolní mysl.

HUILE DE BEAUTÉ VISAGE

Olejové sérum s esenciálním olejem smilu

1 210 Kč

CRÈME UNIVERSELLE VISAGE

Univerzální pleťový krém s levandulovým esenciálním olejem

1 150 Kč

TYMIÁNOVÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ

Tymiánový esenciální olej, známý svými stimulačními a povzbuzujícími vlastnostmi, revitalizuje pokožku a posiluje mysl. Tonizuje a zároveň zlepšuje krevní oběh a pevnost pokožky. Herbier Huile Corps Revitalisante s organickým tymiánovým esenciálním olejem z Aveyronu detoxikuje a revitalizuje pokožku těla. Jeho vysoce výživné složení zanechává pokožku krásnou a hebkou a mysl hluboce uvolněnou. Tento olej, který vás vyzívá k masáži, poskytuje okamžik intenzivní relaxace a obklopuje pokožku jemnými citrónovými tóny esenciálního oleje z tymiánu.

ROZMARÝNOVÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ

Drenážní esenciální olej z rozmarýnu zlepšuje pohodlí a pružnost pokožky. Díky svému složení se rozmarýn tradičně používá v případech fyzické a intelektuální únavy. Hluboko uvolněte svou pokožku a svaly pomocí vyživujícího tuhého krému na obličej a tělo  s organickým rozmarýnovým esenciálním olejem z Korsiky. Jeho relaxační a drenážní účinek vám poskytne okamžik absolutní pohody. Tento tuhý krém, který je přirozeně parfemovaný relaxačními a svěžími tóny esenciálního oleje z rozmarýnu, se na pokožce přímo rozpouští.

Tyto čtyři esenciální oleje pomáhají posílit obranný systém pokožky a pomáhají vyplavovat toxiny z městského prostředí a další nečistoty, které se hromadí v pokožce, a zároveň poskytují hluboké uvolnění pro tělo i mysl.

HUILE CORPS REVITALISANTE

Tělový revitalizační olej s tymiánovým esenciálním olejem

1 050 Kč

BARRE DE MASSAGE

Tuhý tělový a obličejový krém s esenciálním olejem rozmarýnu

550 Kč