Nehezké rozšířené póry netrápí jen ženy, ale i muže. Jejich úkolem je přijímat živiny. Ale pokud se mění na neestetické černé tečky měli byste jednat! Příčin může být hned několik. Od genetiky, nesprávné životosprávy, špatné péče až po nedůsledné čištění pleti.

Pokud problém s velkými póry pronásledoval vaší matku, měli byste přijmout fakt, že to bude zřejmě genetikou. Můžete se ale snažit i o nápravu vaši životosprávy. Pokud holdujete alkoholu či cigaretám pokuste se je vyloučit ze svého diáře. Více času byste měli trávit i na čerstvém vzduchu, vyhýbat se mastným jídlům a dopřát tělu dostatek spánku. Mnoho chyb nastává i při nesprávné péči. Pokud máte mastnou pleť, vyhněte se pleťovým vodám s obsahem alkoholu. Vynechejte také kruté vytlačování pupínků a pórů, které mohou vést pouze ke zhoršení. Raději to přenechejte odborníkům. Pokožku si pravidelně čistěte. Ranní a večerní rituály by měl stačit. Zkuste vsadit na ověřené produkty obsahující složky, které pomohou mastné pokožce a ucpaným pórům. My jsme pro vás připravili pár tipů od Payot.

payot-gommage-intense-fraicheur-abrazivni-exfoliacni-krem-50-mlPayot Gommage Intense – abrazivní exfoliační krém
Jemný a zároveň intenzivní pleťový peelingový krém s mikročástečkami odstraňuje nečistoty, ale i odumřelé buňky. Jeho úkolem je opět rozzářit pleť! Čistí a opravuje pokožku, zatímco zachovává její přirozenou hydrataci. Čistí póry do hloubky, díky kaolinu. Tento peeling zařazujeme do klubu „nejosvěžující“. Najdeme v něm: extrakt brusinek (antioxidant – zlepšuje tonus pleti), extrakt z ananasu (optimalizuje přirozené obnovování pokožky s jemnými exfoliační účinky), extrakt malachytu (pročišťuje, odvodňuje a podporuje odplavení toxinů), extrakt Smithonit (tonizuje a revitalizuje pokožku), exfoliační složky (odstraňují odumřelé buňky) a čisticí složky (čistí a rozjasňují pleť).

payot-masque-dtox-detoxikacni-pletova-maska-50-mlMasque D’Tox – detoxikační pleťová maska
Krémová jílová maska ​​čistí póry, čistí a zbavuje se známek únavy za necelých 10 minut! Odstraňuje přebytek kožního mazu, nečistot a škodlivin. Tato maska ​​je ideální pro rychlé zkrášlení.

Její složky:
extrakty z grapefruitu mají stahující a zvlhčující účinky,
bioecolia: reguluje a navrací rovnováhu pokožce,
extrakt Smithonit: tonizuje a revitalizuje pokožku,
alantoin: hydratuje a zklidňuje podrážděnou pleť,
kaolin: odstraňuje nečistoty a čistí pokožku,
extrakt malachytu: pročišťuje, odvodňuje a podporuje odplavení toxinů.

payot-masque-purifiant-maska-s-dvojim-cisticim-efektem-50-mlMasque Purifiant – peelingová maska
Čisticí a peelingová maska, která má dvojí čisticí účinek: můžete ji používat jako masku na zmatnění a vyhlazení pokožky nebo jako peeling pro vyčištění pleti. Výtažek z chilské máty reguluje seboreu. Předchází vzniku podráždění, které jsou příčinou nedokonalostí pleti. Omezuje a kontroluje tvorbu kožního mazu. Zinek omezuje tvorbu nadměrného mazotoku a normalizuje množství kožního mazu. Kaolin (bílý jíl) se silným absorpčním účinkem pleť vyčistí. Šípkový olej je bohatý na esenciální mastné kyseliny, které umožňují schopnost regenerace pleti a buněčného růstu. Obsah retinolu je velmi blahodárný pro léčbu akné. Regeneruje, hydratuje a pomáhá hojení. AHA estery způsobují mikroabrazi pleti, vyhlazují ji a napomáhají k odstranění nedokonalostí či vyhlazují povrch kůže. Viditelně redukují nedokonalosti (pupínky a černé tečky) a čistí ucpané póry.

payot-expert-points-noirs-cistici-gel-na-ucpane-pory-30-mlExpert Points Noirs – čisticí gel
Čistící gel na ucpané póry čistí pleť do hloubky a stahuje ji. Obsahuje také výtažek z chilské máty, zinek, kyselinu glykolovou a výtažek z růžového ovoce.

elixir-purete-purifikacni-a-detoxikacni-esence-pro-smisenou-a-mastnou-plet-30mlElixír Pureté – esence na mastnou pleť
Lehké sérum určené na purifikaci, regulaci mazu a zjemnění pleti. Také obnovuje zářivost bez lesklých efektů. Vyčistí do hloubky, zpomalí tvorbu mazu a předchází také vzniku akné.


payot-creme-matifiante-zmatnujici-a-hydratacni-pece-50-ml

Crème Matifiante – zmatňující a hydratační krém

Postará se o nadměrnou tvorbu mazu a zachová matný vzhled po celý den. Obsahuje výtažek z chilské máty, také je obohacen o růžové ovoce, které viditelně zmenšuje póry a zjemňuje pokožku.