Znáte ten pocit, když cestujete namačkaní v autobusu a nad vámi se sklání, v horším případě otírá, zpocená podpaží? Uf, nepříjemné. Pro jistotu se vyzbrojte těmi správnými prostředky! Pocení patří k přirozeným procesům organismu, máme však zbraně, kterými jej můžeme alespoň dočasně odstrašit.
Horké letní dny nám kromě srážek na obloze mohou přinést i jiná promočené místa – na našem těle. A věřte, že déšť v tom bude nevinně! Někdo se potí méně, někdo více. Pro jistotu si raději při tropičtějších teplotách vyberte vzdušné bavlněné oblečení. Tělo totiž reaguje na tričko ze syntetických materiálů zvýšeným pocením. Co to pro vás znamená? Pokožka nemůže dostatečně dýchat a umělá vlákna se postarají o šířící se pach potu!
V letních měsících určitě nepodceňujte sprchu, možná i více než jednou za den. Zajímavým tipem je, vložit si část outfitům do mrazničky. Stačí pár minut, aby se naše tělo trochu zchladilo! Možná konečně přišel čas na lehkou dietu nebo změnu životního stylu. Dermatologové totiž doporučují vyloučit cigarety, alkohol, kofein či pikantní jídla. Je lepší upřednostnit spíše lehčí stravu, a hlavně dodržovat pitný režim! No a samozřejmě, že byste si měli nakoupit dostatečnou zásobu deodorantů!

Naše tipy:

Payot DEO FRAICHEUR NATURELL
Jemně parfémovaný deodorant ve spreji, bez alkoholu. V malých dávkách vám dodá pocit svěžesti během celého dne! Obsahuje kamenec, který je stahující a čistící, omezuje množení bakterií. Ty mají na svědomí nepříjemný zápach. V tomto výrobku najdete i olej ze sladkých mandlí, který zklidňuje a kompenzuje vysušující účinky tvrdé vody.

Payot DEO ULTRA DOUCEUR 24-H roll
Tento jemný deodorant nabízí hned dvojitou ochranu. Na podpažní zóny působí celých 24 hodin a kromě toho v něm nenajdete ani alkohol. Je určen i pro citlivky, protože obsahuje heřmánek, který zklidňuje pokožku.

Payot OPTIMALE DEODORANT 24 HEURES
Osvěžující deodorant pro pány reguluje pocení. Neutralizuje bakterie způsobující zápach, zároveň také zklidňuje pokožku. Reguluje tvorbu potu, neutralizuje bakterie, které mají na svědomí tělesný zápach. Můžeme v něm najít malachit, který hloubkově čistí pleť a také železo.