V dnešní době, kdy je kosmetický průmysl plný inovací a nových technologií, je důležité si připomenout ty, které položily základy tohoto průmyslu. Jednou z takových osobností je doktorka Nadia Payot. Žena, která se rozhodla prolomit tabu své doby a stát se jednou z prvních žen – lékařek své generace. Tento článek vám představí 10 zajímavostí o této výjimečné ženě, která zanechala významnou stopu v oblasti kosmetiky.

Vstupte do fascinujícího světa Dr. Payot a objevte 10 zajímavostí o této výjimečné ženě, která zanechala nesmazatelný otisk v historii krásy.

  1. Narození a dětství: Nadia Gregori Rachat se narodila v roce 1887 v Oděse do bohaté rodiny.
  2. Vzdělání: Přestože v její rodné zemi bylo vzdělávání žen tabu, rozhodla se studovat medicínu na Univerzitě v Lausanne.
  3. Promoce: Po šesti letech studia se stala jednou z prvních žen – lékařek své generace.
  4. Manželství: V roce 1913 si vzala Edmonda Payota a odstartovala její období v cizině.
  5. Práce v Buenos Aires: Pracovala jako dobrovolnice v lékárnách, nemocnicích a azylových domech v širokém okolí Buenos Aires.
  6. Zrod obličejové gymnastiky: Po setkání s Annou Pavlovovou, brilantní ruskou primabalerínou, si uvědomila důležitost cvičení nejen pro tělo, ale také pro tvář.
  7. První salon krásy: V roce 1925 otevřela svůj první salon krásy na Rue Richepance v Paříži.
  8. Rozšíření salonu: Když se počet zákazníků rozrostl, přestěhovala se na větší místo na Rue de Castiglione.
  9. Rozrůstání značky Payot: V roce 1937 se rozrostly o další čtyři elitní salony v Monte Carlu a v Biarritz.
  10. Odkaz, který zanechala: Zemřela v roce 1966 a za sebou zanechala své know-how, serióznost, velkorysost, inspiraci a myšlenku duševní a tělesné harmonie.

Nadia Payot byla žena plná odhodlání a vášně pro pomoc druhým. Její příspěvek v medicíně a kosmetice, jakož i její neúnavné úsilí o zlepšení života žen, ji učinily jednou z nejvýznamnějších postav v historii kosmetiky. Přestože zemřela v roce 1966, její odkaz a filozofie „joie de vivre“ – „radost ze života“ žijí nadále v produktech značky Payot. Její příběh je inspirací pro všechny ženy, které se snaží dosáhnout svých snů bez ohledu na překážky, které jim stojí v cestě.

IKONICKÉ PRODUKTY FORMULOVANÉ DR. NÁDIOU PAYOT

CRÈME N°2 L'ORIGINALE

Zklidňující péče proti podráždění a zarudnutí

PÂTE ORIGINALE STOP BOUTON

Lokální noční péče pro urychlení odstranění pupínku

PÂTE GRISE SPÉCIALE 5

Vysušující a purifikační gel na pupínky