SYLVOTERAPIE

Světová zdravotní situace probudila skutečnou potřebu obrátit se k tomu, co nám dává pocit bezpečí. Příroda se stává útočištěm synonymem pohody, o kterou je více než kdy jindy nutné pečovat. V této souvislosti si sylvoterapie získává své následovníky, fascinované jejími přínosy.

 

Co je to sylvoterapie?

Praxe předků, sylvoterapie, je založena na jednoduchém principu: blízkost stromů je prospěšná pro naši rovnováhu a naše zdraví. Tato disciplína napomáhá k reharmonizaci těla po psychické, emocionální a fyzické stránce. Z latinského silvia, „les“, se sylvoterapie obecně praktikuje procházkou po lese při plném vědomí. Jakási relaxace a meditace prováděná v kontaktu se stromy, může mít také podobu objímání stromů, doslova „objetí stromů“, abyste cítili a přijali jejich energii.

Sylvoterapie, opravdové umění života považované v Japonsku za preventivní medicínu, není neslučitelná s městským životem. Spojení mezi člověkem a přírodou, které je považováno za zdroj klidu a radosti, lze dosáhnout v parcích a veřejných zahradách nebo jednoduše pozorováním stromů na ulici.

Jaké jsou výhody sylvoterapie?

Sylvoterapie, jinak nazývaná také „lesní koupele“, má netušené přednosti pro tělo i mysl. Obnovení spojení s přírodou, dýchání čistšího vzduchu a přiblížení se ke stromům pomáhá snížit stres, rychleji se zotavit a zvýšit energii. Několik vědeckých studií prokázalo účinek sylvoterapie na snížení nervového napětí a stimulaci imunitního systému. Stromy ve skutečnosti šíří pachové molekuly, které působí na centrální nervový systém a stimulují produkci neuromediátorů, jako je serotonin a dopamin, dva hormony pohody. Procházky v lese jsou také výborným přírodním receptem na snížení krevního tlaku a zlepšení kognitivních funkcí.

Zdá se, že v našem převážně městském životě jsou uklidňující účinky stromů v rozporu s našimi neustálými sociálními a duševními požadavky. Pamatujte, že lidský druh se vyvíjel v kontaktu s přírodou, a proto přirozeně zůstává příznivým prostředím pro jeho dobrý fyzický a psychický vývoj. Dominantní zeleň stromů je navíc barva proslulá v chromoterapii pro své uklidňující vlastnosti. Sylvoterapií někteří jedinci hledají fyzickou práci, sdílení okamžiku nebo dokonce pozorování živočichů.

Sylvoterapie a krása pleti – Zaměřte se na polyfenoly a flavonoidy

Krása je inspirována sylvoterapií a čerpá z přírody. To je případ Lisse, jedné z nejnovějších řad vytvořených značkou Payot. Při hledání kožní homeostázy nabízí produkty na bázi polyfenolů a flavonoidů, organických molekul široce přítomných v rostlinné říši. Polyfenoly sklizené ve Švýcarsku se extrahují z kůry alpské borovice. Inhibicí aktivace TRPV-1 – receptorů přítomných na keratinocytech a aktivovaných různými škodlivými podněty, jako je environmentální stres – polyfenoly z alpské borovice snižují oxidační stres a přecitlivělost pokožky. Modulují také uvolňování neuromediátorů pro zklidnění a uvolnění pokožky. Flavonoidy řady Lisse, sklizené ve Francii, pocházejí z divoké macešky. Zvyšují přirozenou produkci kyseliny hyaluronové v pokožce a omezují její odbourávání.

Pro Payot je krása holistická, je to celek, harmonie mezi tělem a myslí. Ošetření Lisse, speciálně navržené k léčbě prvních známek stárnutí, podporuje zklidnění a pohodu pokožky a nabízí jí závan čerstvého vzduchu, jako byste se nadechli v lese.

Beauty rutina inspirovaná přírodou

S Lisse si vychutnejte kosmetickou rutinu inspirovanou sylvoterapií založenou na komplexu bylinných rostlin, které pokožce pomohou znovu získat rovnováhu. Nejprve naneste Sérum Booster Repulpant. S 97 % složek přírodního původu je vysoce koncentrovaný na kyselinu hyaluronovou. Toto gelové sérum vyplňuje vrásky a poskytuje, okamžitý a dlouhotrvající vyhlazující efekt. Zamilujete si jeho originální a svěží texturu, která okamžitě proniká do pokožky.

Poté naneste Vyhlazující krém proti vráskám Crème Lissante Rides, který chrání pokožku před vnějšími agresemi, včetně škodlivého modrého světla z obrazovek. Tento lehký a sametový krém okamžitě vyhlazuje pokožku a zanechává ji jemně provoněnou. Obohacený o extrakt z jablečníku bílého, zabraňuje pronikání znečišťujících látek do pokožky. Nakonec na večer Sleeping Crème Resurfaçante, který koriguje vrásky a nabízí efekt nové pokožky. Botanický extrakt z ibišku poskytuje jemnou exfoliaci, která pomáhá pokožce regenerovat, když spíte.

Už nikdy se nebudete dívat na stromy stejným způsobem!

 

VAŠE VYHLAZUJÍCÍ OŠETŘENÍ PROTI VRÁSKÁM

SLEEPING CRÈME RESURFAÇANTE

Noční vyhlazující a regenerační krém

CRÈME LISSANTE RIDES

Denní vyhlazující krém

SÉRUM BOOSTER REPULPANT

Koncentrované vyhlazující sérum

CURE 10 JOURS RIDES ÉCLAT EXPRESS

10denní kúra s kys. Hyaluronovou a retinolem