Uvažujete nad tím, jak připravit pokožku na letní „odhalené“ dny? Nikoho nebaví neustále šermování s žiletkami či testování různých metod na odstranění chlupatého houštiny na těle. Pokud si zvolíte tu jemnější cestu, tedy depilaci, (holení, depilační krém nebo pěnu) ušetříte si kopec bolestných výkřiků. V případě epilace si jako bolestné svedete trvalejší odstranění chloupků s pomocí epilačních strojků, vosku, elektrické jehly nebo laseru. Víte proč se vyplatí vyzkoušet novinku v podobě epilace cukrovou pastou?
I když při cukrové epilaci budete muset trochu zatínat zuby, hladké tělo na 8 – 10 týdnů se vám určitě poděkuje. Kromě toho má i další výhody. Oproti vosku, který se připravuje z chemických přísad je cukrová pasta z čistě přírodních ingrediencí. Patří k méně bolestivějším metodám, protože pasta nepřilne na kůži jako vosk. Navíc je rozpustná ve vodě a všechny zbytky se dají jednoduše umýt nebo ochutnat přímo z těla! Tato pasta má totiž 100% přírodní složení, a proto by neměla způsobit alergické reakce. Dalším plusem je, že cukrovou epilací se dají odstranit chloupky dlouhé jen 2 až 3 mm, a proto může být pokožka stále hladká.
Tuto cukrovou proceduru můžete absolvovat v kosmetickém salonu, ale také si ji aplikovat přímo doma. Buď si ji koupíte v obchodě, nebo ji rovnou „ukuchtíte“ z cukru, citronové šťávy a vody. Ukážeme vám jak na to!

Budete potřebovat:
– Chloupky dlouhé 2 – 3 mm
– 9 PL krystalového cukru
– 2 PL vody
– 2 PL citronové šťávy
– Hrnec, vařečku
– Plastovou nádobu

Pojďme na to!
Suroviny smícháme a zahříváme, dokud směs nezačne vřít a houstnout. Můžeme do ní také přidat i výživné látky (med) či zklidňující složky (aloe vera, tea tree olej nebo olivový olej). Když začne připomínat konzistenci karamelu, stáhneme ji z plamene a necháme trochu vychladnout, dokud nedosáhne vlažnou teplotu. A může se depilovat!