Přestože předvánoční shon už útočí na každém rohu, dopřejte si alespoň na hodinku zasloužený relax! Přeplněné hypermarkety, starosti s dárky, jídlem, úklidem a pečením vyměňte za malou péči o svou tvář. Vždyť právě Vánoce jsou svátky radosti, klidu a štěstí! Tak proč bychom se měli stresovat pro neleštěné okna, nedopečené várku medvědích pracen či nezabalené vánoční dárky! Nemusí být všechno tip-top, vždyť jsme jen lidé.
Pleťovou masku můžete využít kdykoliv, nemusíte čekat na Halloween či karneval. Vyberte si ze široké palety nabídek a „postrašte“ vaše děti či manžela. Dopřejte tváři odměnu za to, že celý rok poslouchala a reprezentovala vás. Víte jak správně „maskovat“? Přinášíme manuál vhodného používání.

7 zásad při používání masek:
1. Nezapomeňte si pleť před nanášením masky vždy dokonale odlíčit. Tehdy se aktivní látky dokáží správně vstřebat.
2. Účinnost masky se zvýší, pokud ji nanesete po horké sprše. Pára a teplá voda jdou ruku v ruce a nahrávají pórům, které se otevřou.
3. V tomto případě neplatí pravidlo, že méně je více. Čím více masky nanesete, vaše tvář se uzavře a pleť bude chráněna od vnějších vlivů. Takto posílíte její schopnost vstřebávat aktivní a hydratační složky. S množstvím to zase velmi nepřehánějte, stačí ve velikosti vlašského ořechu.
4. Využijte pomůcky! Například špachtli nebo štětec, kterými si masku roztírejte od středu obličeje směrem ven, samozřejmě rovnoměrně.
5. Minimální doba působení masky je obvykle 10 až 15 minut. Obal vás zasvětí do tajů účinnosti, toho byste se měli držet a nepřepísknout to. Můžete si totiž koledovat o podráždění pleti.
6. Teplý ručník v tomto případě dokáže pomoci. Zvyšuje účinnost masky, když ho namočíte do teplé vody, vyždímáte a použijete jako teplý obklad. Takto se můžete myslí přenést přímo do wellnessu.
7. Tečku na závěr, v podobě smývání masky nepokazte! Víte jak ji správný umýt? Vyvarujte se mnutí a škrábání, oplachujte jen vlažnou vodou. Pokud na tváři zůstanou nechtění vetřelci v podobě zbytků zbytečné masky, odstraňte je kosmetickým tamponem. Na konci pleť osušte jemným přikládáním ručníku.