Nejen ženy věnují péči své pleti. O pokožku obličeje by se měli zajímat i muži, a to hlavně při holení. Tento úkon netřeba vůbec podceňovat, pokud si nechtějí zakrývat nehezké stopy od pořezání či podrážděnou kůži způsobenou právě tímto ranním rituálem.
I když si někteří muži nepotřebují denně holit tvář, pro občasné zkulturnění své osoby to vůbec není na škodu. Ke zbavení nechtěných vousů a brady namokro, by se měly dostatečně připravit. Tvář musí být čistá, nejlépe po sprše či koupeli, kdy jsou póry pod vlivem horké vody otevřené, tehdy pleť i chloupky zjemní. Také by neměli zapomenout na horkou vodu, která je při holení nevyhnutelná, třeba kosmetické pomůcky jako pěna na holení či regenerační balzám, který pleť zklidní.

Jak na to? Krok za krokem s Payot:

1. Krok: Gel Nettoyage Profond – mycí gel s mikro částečkami
Purifikační a detoxikační gel Nettoyage Profond denně čistí pleť obličeje. Jeho exfoliační mikrogranule odstraňují nečistoty a odumřelé buňky. Obsahuje stopové prvky: železo a měď. Používá se ráno nebo večer před holení a nanáší se na navlhčenou pokožku krouživými pohyby až se vytvoří pěna.

2. Krok: Rasage Precise – ultra-komfortní, ochranný holicí gel
Ochranný a maximálně pohodlný gel na holení usnadňuje skluz žiletky, chrání pleť a předchází podráždění. Složení je obohaceno o ochranné vitamíny E, PP a B5 derivované z uklidňujícího extraktu lékořice a o hydratační přísady.

3. Krok: Soin Apaisant Après-rasage – bez alkoholu, uklidňující a regenerační balzám
Utišující a reparační balzám po holení Soin apaisant Après-rasage hydratuje pleť a zabraňuje pálení po holení. Obsahuje stopové prvky: železo a mangan. Přednosti: balzám bez alkoholu obohacen o zklidňující látky (aloe vera, lékořice, allantoin) a ochranné vitamíny (E, PP, B5).