Pokud je potřeba dodržovat denně správnou dietu pro zdraví našeho organismu, pak je tomu stejně s naší pletí, která také potřebuje být vyživována a správně hydratována, aby zůstala zdravá a krásná.

Pokud porozumíme tomu, jak mechanismus hydratace pracuje, bude snazší najít tu správnou péči o naši pleť. Jak to funguje? Naši pokožku tvoří z 80% voda, úroveň, která se musí udržovat, aby pleť zůstala zdravá, hladká a hezká. Příliš snadné? Ne tak docela, protože voda se přirozeně odpařuje během léta i zimy.

Hydrolipidický film tvoří ochrannou bariéru, která zabraňuje dehydrataci, proto hydratační péče působí právě na tuto bariéru, aby správně fungovala a chránila pleť před vnějšími agresory jako je mráz nebo znečištění. Základem správné hydratace je rovnováha mezi ztrátou a příjmem vody, která pomáhá pokožce zůstat krásnou a mladou po co nejdelší čas.

JAK MŮJ KRÉM HYDRATUJE MOU PLEŤ?

Stříkat celý den vodu na obličej by bylo až příliš jednoduché! Kapky vody se téměř nevstřebávají do pokožky, musíme se tedy vyhýbat i přílišnému máčení obličeje. Krémy a ošetření hrají tedy velkou roli v udržování správné hydratace pokožky a aby jejich účinky byly co nejlepší, jejich složení jsou vědecky stvořena pro reprodukci přirozených funkcí pokožky skrze tři kategorie ingrediencí.

Ve složení najdeme jako první zvlhčovadla (jako jsou kyselina hyaluronová a glycerin), která mají za úkol přitahovat a zadržovat vodu v epidermis, jako houba. Ale k účinnému potlačení odpařování vody z pokožky musejí být do složení přidány látky, které tvoří na pokožce film (polymery), které se nevstřebávají, ale naopak zabraňují dehydrataci. Konečně pro kompletní účinnost krému nesmíme zapomenout změkčovadla (všechny rostlinné nebo minerální oleje), která vyhlazují pleť, zatímco ji chrání.

Základ pro dosažení optimální účinků hydratační péče: Pravidelnost! Pleť musí být odličována, čištěna, vyživována a hydratována ráno a večer.

JAKÁ PÉČE JE VHODNÁ PRO ZIMNÍ OBDOBÍ?

Existují různé druhy péče po všechny typy pleti, pokud nevíte, jaký máte typ pleti, můžete navštívit salon PAYOT a odejít s kompletní analýzou. V zimě však často narazíme na stejné problémy a tím je suchá a dehydratovaná pokožka. Důvod? Chladné a suché klima pohlcuje vlhkost z pokožky a tím ji vysušuje a pleť je více citlivá a zarudlá.

Abychom překonali tyto sezónní problémy, musíme se zaměřit na hydratační a zklidňující péči s účinky proti zarudnutí, jako je například PAYOT řada Créme N°2. A pro ty co potřebují extra zklidňující péči je vhodné aplikovat jednou týdně obličejovou masku. PAYOT nabízí masku Hydra 24+ Baume-en-Masque, která zklidní velice dehydrovanou pleť.

Také nezapomínejte chránit krk a ústa šálem a vyhýbat se velkým teplotním rozdílům, které podporují zarudnutí pleti.