Jaro je tu a s ním i delší a jasnější dny. Dobrá zpráva, zjistíte, že přirozené světlo má neočekávaně dobré účinky na pleť. Řekněme sbohem zimnímu nedostatku světla a přivítejme dubnové jemné sluneční paprsky!

Síla a účinky světla na pleť

Světlo má mimořádné účinky na pleť: dává jí rytmus. Zachyceno sítnicí, světlo vysílá signály našim vnitřním hodinám, umístěným v mozku, které upozorňují naši pleť, kdy má provádět různé aktivity. Když ranní slunce oznámí začátek dne, pleť pozná, že musí splnit svůj denní cíl: chránit se před vnějšími agresemi.

Epidermis proto převezme svou ochrannou funkci a bojuje proti chladu, větru, prachu, znečištění atd. Když nastane noc a s ní přijde tma, naše vnitřní hodiny vyšlou melatonin, hormon spánku, a řeknou pokožce, že je čas se regenerovat. Podporuje obnovu buněk a mikrocirkulaci. Světlo se proto podílí na trvalé resynchronizaci našich vnitřních biologických hodin.

Když má pleť světla nedostatek

V případě desynchronizace našich vnitřních hodin se nežádoucí účinky projeví rychle! Nejvýraznějším příkladem je jet lag, když chceme spát za denního světla, protože naše biorytmy si myslí, že je noc. Totéž platí pro kůži. Dysfunkční kožní buňky již nefungují optimálně, jejich ochranné mechanismy jsou méně účinné a je to vidět: pleť je unavená, pokožka má tendenci být dehydratována, rysy jsou povadlé.

Desynchronizace může vzniknout nedostatkem světla. V zimě jsou dny kratší a obzvlášť nám chybí sluneční svit. Tomuto stavu navíc přitížila pandemická situace, kdy trávíme většinu času uvnitř.

Není vždy snadné nabídnout naší pokožce požadovanou denní dávku přirozeného světla! Vystavení přirozenému světlu je pro zdraví naší pokožky velmi důležité, a to by se nemělo přehlížet.

Příliš času před obrazovkami: pozor na modré světlo

I když nedostatek světla může mít škodlivé důsledky pro pokožku, nedoporučuje se ani přílišné vystavování určitým světlům! Jedno z nich je obzvláště impozantní a mluví se o něm stále více: modré světlo. Modré světlo vyzařují obrazovky všeho druhu, například obrazovky vašeho telefonu, počítače nebo televize. Při stejné intenzitě mobilizuje naše oči až 70krát více než „obyčejné“ světlo.

Nadměrné vystavování pleti modrému záření v ní startuje nežádoucí oxidační procesy, které mohou spouštět zánět, poškozovat kožní bariéru, enzymy i kolagenní vlákna a další vrstvy kůže, čímž dává vzniknout předčasným vráskám, způsobuje také nadměrnou tvorbu melaninu, což vede ke vzniku pigmentových skvrn.

Vystavení modrému světlu je zvláště problematické při usínání. Dívat se na telefon v posteli je jako být před velmi výkonnou lampou, která zpomaluje vylučování melatoninu a posune celý náš cyklus.

Blue Techni Liss pro vyvážení biorytmu vaší pokožky

Tváří v tvář nedostatku přirozeného světla, nadměrnému vystavení obrazovkám a nedostatku spánku PAYOT stvořil chronoaktivní řadu, která vaší pokožce dodá správné tempo: Blue Techni Liss. Obohacený o výtažky z drmku obecného, rostliny bohaté na fytoendorfíny, která bojuje proti účinkům desynchronizace přirozených biorytmů pokožky. Kromě toho působí specificky proti účinkům modrého světla na pokožku, absorbuje volné radikály a vytváří ochranný štít na pokožce.

Blue Techni Liss je ideální péčí o pleť pro naše hektický rytmus života, kde je rozdíl mezi dnem a nocí stále méně zřejmý. Během dne pomozte své pokožce se bránit a posilněte ji přirozeným světlem s Blue Techni Liss Jour, vyhlazující denní péče se štítem proti modrému světlu. V noci nastavte svou pokožku do režimu „spánku“ s Blue Techni Liss Nuit,  noční regenerační péče. O víkendu odpočívejte! 15 minut relaxace s peelingovou maskou Blue Techni Liss Week-End, s vysoce koncentrovanou kyselinou glykolovou (8%), vyhlazuje a zjemňuje strukturu vaší pokožky.

VAŠE VYHLAZUJÍCÍ PÉČE PRO SROVNÁNÍ BIORYTMŮ POKOŽKY

BLUE TECHNI LISS CONCENTRÉ

Vyhlazující sérum se štítem proti modrému světlu

1 610,00 Kč

CRÉME NOURRISSANTE

Vyhlazující denní péče se štítem proti modrému světlu

1 610,00 Kč

CRÉME NOURRISSANTE

Peelingová vyhlazující maska

280,00 Kč

Světlo může i léčit!

Znáte světelnou terapii? Tato technika zahrnuje vystavení tváře takzvanému „širokospektrému“ umělému světlu, které napodobuje sluneční záření. Používá se k léčbě poruch souvisejících s poruchami vnitřních hodin. Tato světelná terapie také stimuluje kožní buňky zvýšením jejich schopnosti produkovat kolagen a elastin.

Světelná terapie využívá světla různých barev, která díky svým různým vlnovým délkám působí na pokožku specificky.