Chystáte se na ples a potřebujete do šatů chytit krásnou hnědou barvu, ale zároveň nechcete aby se vaše pokožka podobala želvímu rouchu? Hledat místo k celotělovému slunění v únorových mrazech v našich zeměpisných šířkách je asi marné. Pokud uvažujte nad soláriem, nezapomínejte, že vaše kůže může vystavit různým rizikům. Existuje však ještě jedno řešení jak docílit opálený vzhled!

Pozor na nadměrné opékání
Mějte se na pozoru! Záření UVA a UVB ve velkých dávkách mohou být pro naši pokožku velmi nebezpečné. Ale to už jste jistě slyšeli. Opakování je matka moudrosti. A hlavně, pro ty dámy, které se kvůli svému vzezření čokoládové pokožky nemohou vzdát nadměrného slunění.
Nebezpečná solária
Pobyt ve „vyhřáté truhle“ je sice v zimních měsících velmi příjemný, ale pod vrchní část pokožky proniká UVA záření, které poškozuje kolagenová a elastická vlákna. Solárium představuje nejvážnější hrozbu, a tou je rakovina! Může zvýšit riziko vzniku melanomu až o 20 procent. Vysokou koncentrací UV záření může také narušit imunitní systém.
Ani slunce není nevinné
Přirozené sluneční paprsky nám ve velkém množství mohou také škodit. Pokud to přeženete, pocit „grilovaného kuřátka“ bude to nejmenší, co vás může postihnout. I když je UV záření pro člověka kvůli syntéze vitamínu D nutné, netřeba to přehánět. Pro vytvoření požadovaného množství vám stačí několik desítek minut.
Opálení ve spreji
Jak tedy dosáhnout barvu pokožky á la nugátová pralinka? Payot Sun Minute se hlásí o slovo! Lehká mlha ve 125 mililitrech dodá vašemu tělu rovnoměrné a dlouhotrvající opálení již po prvním použití. Polohovatelný rozprašovač zajišťuje přirozený efekt bez stop jediným pohybem. Okouzlete svého partnera na plesovém parketu, ne jen temperamentním tancem, ale i exotickým opálením!