Zatímco nošení masky je dosud nejbezpečnějším způsobem, jak zastavit epidemii Covid 19, není to nejlepší řešení pro naši pleť. Následky: pnutí, zarudnutí, podráždění, pupínky. Objevte naše tipy pro zklidnění a ochranu pokožky pod maskou.

  1. Pleť čistěte šetrně, aby nedošlo k ještě většímu podráždění

Nosit roušku brání pokožce správně dýchat. Pot se již normálně neodvádí, ale mísí se s teplem a vlhkostí, které se vytváří, když mluvíme. Vyvíjí se jakési mikroklima, které je pro pokožku extrémně nepříjemné a pokožka se brání, jak nejlépe umí.

Chcete-li zmírnit škody, na konci dne odstraňte make-up a očistěte pokožku. Upřednostňujte jemné výrobky, abyste nedráždili již tak velmi namáhanou pokožku. Rozpouštějící se mikrokuličky rostlinného uhlí z Gelée Nettoyante Pâte Grise pomáhají pokožce zbavit se všech nečistot nahromaděných během dne. Dokonale čistá pokožka získá svěžest a pohodlí.

  1. Chraňte svou citlivou pokožku lehkou hydratací

Opakované tření a chemikálie, kterými jsou ošetřovány některé jednorázové masky, mění naši kožní flóru. Pokožka se zahřeje, svědí a může se objevit zarudnutí. Chcete-li obnovit ochrannou bariéru pokožky, není nic lepšího než hydratační péče se zklidňujícími látkami. Není třeba pokožku přetěžovat, zvolte lehkou texturu.

Crème N°2 Nuage  hydratuje a jemně zklidňuje. Tato šetrná péče zklidňuje pokožku a pomáhá jí se bránit před přecitlivělostí vyvolanou maskou. Svůj hydratační krém nanášejte těsně před nasazením masky, abyste maximalizovali její účinky.

Obecně by se při nošení masky neměly používat komedogenní produkty, jako je make-up (upřednostněte raději pudr) nebo mastné krémy.

  1. Maska do boje!

Chcete-li zvýšit účinek krému, použijte jednou nebo dvakrát týdně hydratační masku. V této zvláštní a stresující době si udělejte chvilku pohody! Nechte masku na obličeji několik minut a poté ji jemně opláchněte.

Můžete také zvolit noční masku. Inspirované korejskými rituály péče o pleť, tyto masky působí, zatímco spíte!

  1. Zklidněte svou žíznivou pokožku sprejem

Kvůli kombinaci tření a tepla pod rouškou má pokožka potíže se správným zadržováním vody v tkáních. Dehydratace, napětí, zarudnutí, malé nedokonalosti se sčítají a není to pro naše největší potěšení. Když se pokožka během dne cítí napnutá, řešení: zvlhčující mlha.  Lze ji vzít kamkoli a použít kdykoli během dne.

  1. Ke zklidnění zarudnutí použijte cílenou péči

Nos, brada a horní líce jsou velmi citlivé na pocity nepohodlí. Místa kontaktu s rouškou jsou obzvláště náchylná k štípání a zarudnutí. Použití cílené péče okamžitě uklidní pokožku posílením obranyschopnosti těchto choulostivých oblastí.

Mast Créme N°2 L’Originale nabízí přestávku pro citlivou a přepracovanou pokožku a působí jako skutečná SOS péče. Aplikuje se jako noční maska na obličej a nechá se působit celou noc. Po probuzení je pokožka zklidněná a příjemná

  1. Pomoc, mám pupínky!

Pokožka skrytá pod rouškou je špatně okysličená a produkuje více mazu, aby se chránila. Nadprodukce kožního mazu a pot nejsou správně odváděny a póry se ucpávají. Toto je ráj pro pupínky! Aby nedošlo ke zhoršení situace, je nutné nedokonalosti efektivně ošetřit vysušující a čisticí péčí.

Na to máme jasné řešení: kultovní trojice Pâte Grise. Pupínek nejdříve vytáhneme pomocí kultovního Pâte Grise L’Originale.  Jeho antibakteriální vlastnosti pomáhají kontrolovat přebytečný maz. Tato péče účinkuje, zatímco spíte, abyste odstranili nevzhledné nedokonalosti. Poté jeho zmizení urychlíme díky vysušujícímu gelu Special 5.  Nakonec, než pupínek zcela zmizí, ho zakryjeme pomocí antibakteriálního korektoru Stick Couvrant Pâte Grise

  1. Roušku používejte správně

K ochraně pokožky pod maskou může mít vliv několik dobrých návyků:

Masku pravidelně měňte, abyste zabránili množení bakterií;

Pokud je vaše maska vyrobena z látky, velmi pravidelně ji perte;

Nedotýkejte se masky, aniž byste si předtím umyli ruce;

S maskou manipulujte pouze za gumičky.

Kontaktujte a podpořte svůj kosmetický salon PAYOT!