Naše pokožka žije v rytmu ročních období a musí se neustále přizpůsobovat změnám podmínek (náhlé změny teplot, znečištění, tvrdá voda, čisticí prostředky, klimatizace atd.).

Vliv změn klimatu na pokožku

S narůstajícím tempem změn klimatu a narušením životního prostředí na celém světě se fungování pokožky zhoršilo včetně schopností jejího přizpůsobování.

Její přirozená funkce bariéry je přetěžovaná, je propustnější, odpařuje se více vody a pokožka se dehydratuje.

V reakci na toto stále nestabilnější prostředí vyvinul PAYOT SOURCE, novou řadu 5 produktů adaptogenní péče o pleť pro hydrataci na míru v jakémkoli prostředí.

Novinky PAYOT: čerpají inspiraci z přírody

Ve svém výzkumu biomimetiky PAYOT zkoumal dva zdroje života: pevninu a moře, aby vybral duo mimořádných adaptogenů, které se po tisíciletí přizpůsobovaly pro ně nepřátelskému a měnícímu se prostředí: houbu reishi a bretaňské mořské řasy. Adaptogenní rostliny, používané po staletí v čínské a indické medicíně, pomáhají tělu, aby se přizpůsobilo náročným klimatickým podmínkám nebo bojovalo s různými formami stresu a zároveň zvyšovalo svou fyzickou odolnost.

Tyto rostliny obsažené v jádru receptur SOURCE vybavují pokožku svými superschopnostmi pro hydrataci na míru a pro zlepšenou odolnosti vůči každodennímu stresu z okolního prostředí.

MOŘSKÉ ŘASY Z BRETANĚ

Pyšní se mechanismem, který připomíná houbu, nasycují se vodou, aby přežily při odlivu na pobřeží Bretaně. Vybavují pokožku svými superschopnostmi, aby doplnily obsah vody v pokožce a oživily její přirozenou hydratační sílu. Aktivní složka ručně sbíraná s maximální mírou respektu k životnímu prostředí a zdrojům.

HOUBY REISHI

Tato houba, používaná po tisíce let v tradiční čínské medicíně, posiluje bariérovou funkci pokožky a její odolnost vůči stresovým faktorům prostředí (stres, znečištění, změny teploty atd.).

KYSELINA HYALURONOVÁ

Díky vysoké molekulové hmotnosti posiluje přirozenou hydrataci vytvořením ochranného filmu na povrchu pokožky, který omezuje odpařování vody

Produkty hydratační péče Source

SÉRUM RÉHYDRATANT ADAPTOGÈNE

Pleťové hydratační sérum

GELÉE HYDRATANTE ADAPTOGÈNE

Hydratační gel pro normální až smíšenou pleť

CRÈME HYDRATANTE ADAPTOGÈNE

Pleťový hydratační krém

STICK REGARD HYDRATANT ADAPTOGÈNE

Hydratační tyčinka na oční kontury

CRÈME EN SPRAY HYDRATANTE ADAPTOGÈNE

Hydratační krém ve spreji se štítem proti modrému světlu