Suché a popraskané rty v zimě nejsou nevyhnutelné. K obnovení jemnosti a pružnosti je často potřeba jen mírné popostrčení. Jak na to? Vyzkoušejte náš postup péče o rty, které vám budou všichni závidět!

Rty a koutky: Pozor, jsou křehké

Stejně jako pokožka obličeje, jsou rty vystavovány externím agresím. Pokud přemýšlíme o ochraně naší krásné tváře před sluncem, větrem, znečištěním nebo dokonce teplotními změnami, často zapomínáme, že i naše rty vyžadují stejnou pozornost! Bez mazových a potních žláz je pokožka našich úst tenčí než pokožka obličeje. Rty a jejich koutky jsou tedy obzvláště křehká a citlivá zóna. Mají tendenci se odírat a rychle poškodit. Naštěstí máme v kabelce více než jeden trik, který vám zajistí krásné a jemné rty!

Péče o vaše rty začíná správnou hydratací

Péče o rty tedy znamená především jejich obranu proti vnějším agresím. Lék = hydratace. Nanesením výživného balzámu nebo zvláčňující tyčinky jsou rty zabaleny do ochranného filmu, který jim pomáhá zůstat zdravými. Může to znít otřepaně, ale pravidelné pití vody je také nezbytné. Dobrá hydratace je pro pohodu pokožky těla nezbytná.

Chcete-li zachovat svůj krásný úsměv, naneste si balzám na rty ráno po čištění zubů, po obědě, a nakonec večer před spaním. Protože je pokožka během noci vnímavější k aktivním složkám péče, je tento poslední krok obzvláště důležitý. Vzhledem k tomu, že make-up má tendenci pokožku vysušovat, můžete si před aplikací rtěnky také vyživit rty balzámem.

Vybírejte svůj balzám na rty pečlivě

Nabídka hydratační péče pro rty je široká a občas je těžké se rozhodnout. Tváří v tvář této spoustě možností máme náš seznam oblíbených látek. Účinný balzám by měl obsahovat:

  • Vosky – pro zajištění dlouhotrvající ochrany a pro prevenci dehydratace pokožky.
  • Lipidy ve formě rostlinných olejů nebo másla – pro hlubokou opravu a výživu.

Milujeme tající a lahodnou strukturu Nutricia Baume Lèvres Cocoon. Jeho složení obsahuje samé dobré věci. Díky rostlinným olejům, bambuckému máslu a včelímu vosku, tento výživný a zklidňující balzám opraví i ty nejsušší rty. Dokonalý spojenec pro jakékoliv roční období!

Upřednostňujte čisté a ekologické složení

Při každodenním používání a aplikaci přímo na rty je riziko požití velmi vysoké. Proto doporučujeme vybírat váš balzám tak, aby bylo jeho složení co nejpřirozenější, minimalistické a „čisté“. Vyvarujte se minerálních olejů, silikonů nebo jiných látek narušujících endokrinní systém a upřednostňujte složení bez parfemace a umělých barviv.

Jednou týdně proveďte peeling rtů

Málo známý tip, jemně exfoliuje vaše rty, odstraní všechny odumřelé buňky a navrátí rtům jejich jemnost. Můžete použít konkrétní peeling jemným masírováním rtů a následným důkladným opláchnutím. Existují také jednoduché recepty na přípravu domácího peelingu například s rostlinnými oleji a cukrem. Pro dosažení nejlepších výsledků nezapomeňte po exfoliaci rty hydratovat. V ideálním případě byste si měli peeling provést v noci před spaním a během spánku nechat balzám v silné vrstvě. Probudíte se s dětskými rty!

Čemu se vyhnout?

K udržení zdravých rtů by měly být určité praktiky zakázány. Máme tendenci, když máme suché rty, si je olizovat. Sice se nám na chvilku uleví, ale po chvíli jsou naše rty ještě vysušenější. Totéž platí pro nepříjemný zvyk okusování suché kůžičky. Tyto nutkání vše jen zhoršují. Lepší je provést lehký peeling a naneste vyživující balzám.

Rovněž se nedoporučuje se příliš často dotýkat rtů rukama. Ne vždy jsou dostatečné čisté a mohou rty oslabit nebo dokonce poškodit. Nakonec se nedoporučuje kouření. Cigarety vysušují rty a mohou je i zabarvit!

NUTRICIA LÈVRES COCOON

Vyživující péče pro rty

520,00 Kč