Důkladně se staráte o obličej, ruce a cvičíte, i když právě nemáte chuť? To je sice fajn, ale neměli byste zapomínat ani na vaši nejníže položenou část těla – tedy nohy. I ty potřebují jistou dávku péče a pozornosti. I když je během zimy schováváte do uzavřených kozaček neznamená, že se nechtějí také líbit. Jak se o ně postarat i v tomto chladném období?

Denně nás nesou stovky metrů (tedy měly by) a přece si jich nevšímáme a nevěnujeme jim dostatečnou pozornost. Neostříhané nehty, ztvrdlá kůže, sem-tam puchýřek, možná i nějaké to kuří oko. To je jen zlomek nástrah, který může obtěžovat vaše chodidla. V zimě tuplem! Protože jsou neustále spoutané v ponožkách a botách, které většinou nohy deformují.

Abyste své nožky uviděli na jaře v plné kráse, zkuste pravidelně aplikovat tyto triky:
1. Každý den:
Snad ani netřeba připomínat, že denní sprchování nohou je úplná samozřejmost. Nepodceňujte ani zimní období, právě během něho míváme nohy často uzavřeny v úzké obuvi. Před spaním použijte hydratační krém a jemně ho vmasírujte do pokožky chodidel.
Bude to pro ně jen malá odměna za práci kterou denně odkráčí.

2. Každý týden:
Jednou týdně naneste na nohy krém, zabalte je do fólie a pak si na ně natáhněte ponožky. Nechte působit alespoň několik hodin nebo ještě lépe, po celou noc. Pokožka takto absorbuje potřebné živiny.

3. Jednou za měsíc:
Nohám před pedikúrou nejprve dopřejte horkou deseti minutovou koupel se solí do koupele. Nejenže nohy příjemně uvolní, ale také je výborně připraví do fáze odstraňování hrubé kůže. Pak je zlehka otřete, nehty a místa mezi prsty vydezinfikujte a natřete lékařskou vazelínou. Nejlépe se přebytečná kůže odstraňujte po tenkých lupíncích sterilním skalpelem. Tato místa pak ještě důkladně obrušte bruskou. Nehtům se věnujte až nakonec. V první řadě je třeba je odmastit, odlakovat, pokožku nehtového lůžka jemně zatlačit, nadbytečnou kůžičku a nerovný povrch zbrousit. Pak se můžete vrhnout na správné stříhání, tedy do mírného oblouku. Na závěr jim můžeme dopřát ještě uklidňující zábal.