Prvním krokem každé kosmetické rutiny je odstranění make-upu, aby byla pleť zdravá a čistá. Každodenní čištění eliminuje nečistoty, které se nahromadily na povrchu pleti, bez ohledu na její věk nebo typ. Dokonale vyčištěná pleť je připravena přijímat následnou péči.

Proč je důležité správně se odlíčit?

Znečištění je jedním z největších nepřátel pleti. Ať už se jedná o vnitřní nebo vnější prostředí, vznikají volné radikály, které poškozují přirozenou bariérovou funkci pokožky. K částečkám znečištění, make-upu, prachu a odumřelým buňkám se přidávají agresivní látky, které pokrývají epidermis nepříjemným filmem a brání správné regeneraci. Výsledkem jsou rozšířené póry, dehydratace a ztráta lesku. Pokožka se dusí a její kvalita se zhoršuje.

Odlíčení zbavuje pleť všech druhů nečistot a dává jí příležitost k přirozené obnově a regeneraci. Navzdory všeobecnému přesvědčení není odlíčení určeno pouze pro lidi, kteří se líčí. Umožňuje vyčistit všechny typy pleti a představuje začátek každé péče o pleť.

Který odličovač je vhodný pro mou pleť?

Výběr správných produktů je zásadní pro dokonalé odlíčení a eliminaci nedokonalostí. Vyberte si neagresivní odličovač přizpůsobený Vašemu typu pleti a jejím potřebám.

Mám normální až smíšenou pleť

Ideální čisticí produkt pro normální až smíšenou pleť má lehkou texturou. Čistí pleť, aniž by narušoval její rovnováhu. Lait Micellaire Démaquillant účinně odstraňuje make-up a nečistoty. Uvolňuje pokožku, která získává pocit jemnosti a pohodlí. Toto jemně vonící krémové mléko se nanáší prstem nebo vatovým tamponem na celý obličej a na pleti se rozplývá.

Je vyroben z 97 % z přírodních složek a jeho složení je inspirováno bylinkářským know-how. Organická voda z pomerančových květů, známá svými zvláčňujícími a zklidňujícími účinky, poskytuje pokožce komfort, hebkost a pružnost. Přírodní micely (povrchově aktivní látky pocházející z kukuřice) fungují jako magnety, které zachycují make-up a nečistoty, aniž by poškozovaly pleť. A nakonec výtažek z řeřichy, který je známý tím, že hloubkově detoxikuje pleť, zbavuje pleť částic znečištění a odhaluje její svěží a zářivé charaktery.

Mám citlivou pleť

Citlivá pleť vyžaduje jemný odličovač, který ponechá hydrolipidický film v klidu a zabrání jeho napínání. Zatímco micelární vody mají často špatnou pověst, protože jsou považovány za „odličovací“ nebo vysušující, micelární voda Eau Micellaire Démaquillante byla navržena speciálně pro tu nejcitlivější pleť. Její inovativní složení se skládá z mimořádně jemných micel, které jemně odstraňují nečistoty tím, že je zachycují ve svém středu. Tato micelární voda pro expresní odlíčení odstraňuje make-up, částečky znečištění a nečistoty z obličeje a očí v jediném kroku. Svěží a jemná voda respektuje rovnováhu pokožky, zjemňuje ji a zklidňuje. Micelární voda se nanáší ráno a/nebo večer pomocí vatového tamponu. Doporučujeme pratelné odličovací tamponky, které lze používat donekonečna.

Složení micelární vody Nue s 99 % přírodních složek kombinuje zklidňující vlastnosti organické vody z pomerančových květů, čisticí účinky přírodních micel z kokosu a jemné detoxikační vlastnosti řeřichy. Vaše pokožka je zklidněná a připravená na následnou péči.

 Mám suchou nebo zralou pleť

Suchá a zralá pleť potřebuje lipidy a dává přednost bohatým, hřejivým texturám. Micelární krém Crème Micellaire Jeunesse Démaquillante jemně čistí pleť a dodává jí výživu a pohodlí. Je obohacený o AHA z květů ibišku, vyhlazuje a zjemňuje strukturu pleti, která je sametová a zářivá. Jeho vydatná, rozplývající se a jemně vonící textura hýčká i tu nejsušší pokožku. Micelární krém Nue se nanáší prstem na celý obličej, vmasíruje se a poté se opláchne vodou. Tento odličovač s 97 % přírodních složek odstraňuje nečistoty a okysličuje pleť, a to nad rámec pouhého odlíčení.

Odličování podle Sylvie Lefranc dělá rozdíly

Znáte Sylvii Lefranc? Je odbornicí na obličej a uznávanou učitelkou obličejové jógy. Její jemný, holistický přístup pomáhá předcházet známkám stárnutí tím, že stimuluje obličejové svaly a udržuje tak zářivý vzhled obličeje. Kromě toho, že o této praxi napsala několik knih a je pravidelně vyhledávána tiskem, Sylvie Lefranc doprovází ženy při automasážích a akupresurních technikách, které působí na rysy obličeje a navozují pocit harmonie.

Protože pro Payot je krása v pohybu, vytvořil společně se Sylvií Lefranc nové Gym Beauté, aby se podpořila důležitost odstraňování make-upu. Tento nový odličovací rituál, testovaný a schválený pod dermatologickou kontrolou, Vám navodí absolutní pohodu. Skládá se z několika kroků:

  • Než začnete s odstraňováním make-upu, zkřižte ruce přes ramena a proveďte tři malé krouživé masáže v úrovni klíční kosti. Tato technika je účinná pro uvedení do stavu relaxace.
  • Naneste čisticí mléko nebo krém na obličej tlakovými pohyby směrem nahoru. Poté produkt vmasírujte krouživými pohyby od středu obličeje a/nebo dekoltu směrem ven, abyste aktivovali lymfatickou drenáž.
  • Masáž můžete zakončit pohybem po bocích obličeje a krku, abyste odplavovali toxiny.

Pokud chcete produkty opláchnout, použijte teplou vodou a klouzavými pohyby od středu směrem ven, od dekoltu k čelu. Micelární vodu nanášejte bez masáže pomocí dvou vatových tamponů a roztírejte ji od středu obličeje směrem ven a odspodu nahoru. Nakonec přejděte po stranách obličeje a krku.

Díky tomuto Gym Beauté vytvořením ve spolupráci se Sylvií Lefranc bude Vaše pleť detoxikovaná a zářivá!

Jak rituál dokončit?

Aplikace pleťové vody nebo tonizační mlhy dokonale odlíčí make-up. Neutralizuje vysušující účinky vodního kamene obsaženého ve vodě a obnovuje rovnováhu pokožky. Pleť dýchá a získává zpět svůj přirozený jas a svěžest. Lotion Tonique Éclat je vyroben z 98 % z přírodních složek a obohacen o výtažek z lichořeřišnice. Hloubkově okysličuje pleť a dodává jí neuvěřitelnou svěžest a zářivost. Tato svěží průzračná voda je nádherně voňavá, hydratuje a zklidňuje. Nanáší se dvěma vatovými tampony směrem ven, od spodu nahoru a od dekoltu k obličeji.

Citlivá pleť dá přednost jemné mlze Brume Tonique Douceur. Jde o skutečný závoj hebkosti, který v jediném kroku navrací pleti pružnost a svěžest. Tato lehká mlha se rozprašuje po celém obličeji. Přebytečné množství můžete odstranit poklepáváním bez tření. Poklepávání konečky prstů je nejen velmi příjemné, ale také stimuluje zářivost pleti a dokonale zakončuje rituál odlíčení.