Pigmentové skvrny

S věkem je dobré si hlídat nejen vrásky, ale i pigmentové skvrny. Mezi hlavní faktory, které zabraňují distribuci melaninu, jehož hromadění způsobuje pigmentové skvrny, se řadí: slunce, genetika a přirozené stárnutí pleti. Dalšími důvody vzniku hyperpigmentace pak může být hormonální disbalance nebo zánětlivé akné, u kterého se pod vlivem UV záření začte uvolňovat melanin.

Důležitou prevencí je pak již často omílané užívání krémů, které poskytují ochranu proti UVA a UVB záření. Je proto dobré používat krémy s SPF nejen v létě u moře.

Niacinamid

Jedná se o všestranný vitamin, často ho pak můžeme najít pod názvem vitamin B3. Podobně, jako ostatní B vitaminy se stará o správnou činnost nervové soustavy, pokožky a bojuje také proti nadměrné únavě.

Ovšem, jaké jsou jeho benefity pro pleť? Velmi důležité je, že niacinamid má protizánětlivé účinky a stahuje póry, je tedy účinný na redukci akné. Zvyšuje hladinu kolagenu v pokožce, takže je vhodný i pro suchou pleť. V řadě Harmonie je důležitá jeho další vlastnost – sjednocuje pleť a zabraňuje vzniku pigmentových skvrn. Mezi další účinky tohoto (až skoro zázračného) vitaminu patří i to, že chrání proti poškození ze slunečního záření a chrání proti oxidačnímu stresu.

Měsíční kámen

Moc minerálních kamenů je známá již mnoho století. Poslední dobou pak začíná více a více pronikat do kosmetických produktů. Nezapomeňme třeba na masážní kámen gua sha nebo růženínové masážní válečky.

O měsíčním kameni si už staří Římané mysleli, že je vytvořen ze zmrzlého měsíčního světla, mohla za to jeho lesklá podoba, která připomíná Měsíc. Má uklidňující účinek na pleť a zbavuje ji toxinů, tento minerál je odolný proti znečištění. Obsahuje stopové prvky, které zajišťují pleti zdravý vzhled díky svým hydratačním účinkům. 

Představení produktů

Produkty z řady Harmonie byly vytvořeny ve spolupráci s korejským PAYOTem.

Harmonie Lotion je čistící voda, kterou můžete sundat make-up, zároveň hydratuje a opravuje pigmentové skvrny. Pyšní se 92,8 % přírodních látek.

Harmonie Sérum je silným bojovníkem proti pigmentovým skvrnám, sjednocuje a projasňuje pleť. Navíc má příjemnou gelovo-krémovou texturu, která se dobře vstřebá.

Harmonie Jour SPF30 je denní projasňující krém, který kromě blahodárných účinků na pigmentové skvrny také obsahuje vysoký faktor, který chrání pleť před škodlivým UVA a UVB zářením.