V důsledku lockdownů a práce na dálku ženy přepisují pravidla krásy a prosazují přirozený vzhled tváře. Trend nelíčení nabírá na síle – je to příležitost, jak pečovat o pleť a užívat si tvář bez make-upu.

 

RITUÁL ODLÍČENÍ PRO KRÁSNOU PŘIROZENOU PLEŤ

Tajemství krásné přirozené pleti? Odstranění make-upu. Tento první zásadní krok je nemožné vynechat v každé kosmetické rutině. Společnost Payot vyvinula nový rituál odlíčení s recepturami plnými přírodních účinných látek, nazvaný „Nue“. Provádí se ve dvou fázích: nejprve se aplikuje odličovač a poté tonikum. Nová řada Nue obsahuje celkem 3 odličovací přípravky a 2 okysličující tonika, která se přizpůsobí potřebám každého člověka a nabízí 3 specifické postupy podle typu pleti.

Normální až smíšená pleť si zamiluje lehkou, tekutou texturu Lait Micellaire Démaquillant, po kterém následuje osvěžující rozjasňující Lotion Tonique Éclat. Citlivá pleť dá přednost minimalistickému a jemnému složení micelární čisticí vody Eau Micellaire Démaquillante ve spojení se vzdušnou texturou jemné tonizační mlhy Brume Tonique Douceur, která je bez parfemace. Obě respektují kožní rovnováhu nejjemnější kůže. Suchá a/nebo zralá pleť ocení zejména vydatné balení Crème Micellaire Démaquillante Jeunesse, který vyživuje a vyhlazuje strukturu pleti, a následně Lotion Tonique Éclat, které obnovuje přirozenou svěžest pleti.

PŘÍKLADY INGREDIENCÍ PRO KRÁSNOU HOLOU POKOŽKU

V srdci pěti nových produktů řady Nue se nachází organická květinová voda z květů pomerančovníku, která uvolňuje pleť udušenou částečkami znečištění a dalšími nečistotami. Květ pomerančovníku je známý svými zjemňujícími a zklidňujícími vlastnostmi, jemně odstraňuje make-up a odhaluje svěží a přirozeně zářivou pleť. Micely v odličovači Nue zachycují make-up a nečistoty, aniž by poškodily pleť, a extrakt z řeřichy působí detoxikačně. Dvě tonika jsou obohacena o výtažek z francouzské lichořeřišnice, která podporuje okysličení pleti. Tato tonika neutralizují vysušující účinky vodního kamene a odhalují neuvěřitelně zářivou pleť. Payot dodává tomuto novému rituálu odlíčení nádech pudrové, ženské vůně s jemnými tóny pomerančového květu.

MASÁŽ A PÉČE PRO ZÁŘIVOU PLEŤ BEZ MAKE-UPU

Textura produktů Payot Nue, která se rozplývá, odstraňuje make-up a čistí pleť, v kombinaci se svěží a osvěžující texturou, která tonizuje a okysličuje pleť, vybízí k masáži. V logice holistické krásy jsou tyto produkty na odlíčení spojeny s řadou masážních gest, která mají nabídnout optimální výsledek. To je ambice Gym Beauté Payot®, ke které se vrátila kosmetička a učitelka obličejové jógy Sylvie Lefranc. Z této jedinečné spolupráce vznikly tahy, které ženám nabízí hravé a účinné techniky automasáže. Vznikl také způsob, jak zvýšit účinnost produktů péče o pleť a vytvořit skutečný rituál pro Vaši celkovou pohodu. Tento rituál je rozdělen do tří kroků.

Krok 1: uvolněte se

Se zkříženýma rukama položenýma na ramenou proveďte 3 krouživé pohyby v úrovni klíčních kostí. Horní část těla se uvolní a vy se jemně dostanete do stavu relaxace.

Krok 2: odstraňte make-up

Odličovací přípravek nanášejte tlakem, začněte na dekoltu a postupujte směrem k obličeji. Poté provádějte krouživé pohyby směrem zevnitř ven, vždy od dekoltu k obličeji. Tyto pohyby aktivují lymfatickou drenáž. Tento krok dokončete pohybem po stranách obličeje a poté po krku, abyste odstranili toxiny. Nakonec opláchněte oplachované produkty klouzavými pohyby zevnitř ven a z dekoltu na čelo. Micelární voda se používá stejným postupem, ale nanáší se dvěma vatovými tampony.

Krok 3: tonizace a okysličení

Tonizační pleťovou vodu naneste dvěma vatovými tampony a klouzavými pohyby ji přejíždějte zevnitř ven, zespodu nahoru a z dekoltu na obličej. Pro tonizační mlhu vyměňte vatové tampony za sprej na celý obličej. Tahy prstů stimulujte zářivost pleti. Dýchejte zhluboka, abyste aktivovali okysličení a stimulovali meridián tlustého střeva jemným tlakem na dutiny po obou stranách nosních dírek a na body pod lícními kostmi v linii vnějších koutků očí.

Tyto 3 kroky odhalí přirozený jas pleti a uvolní svaly obličeje pro krásnou přirozenou pleť každé ráno!

CHRÁNÍ POKOŽKU PŘED VNĚJŠÍMI VLIVY

Jakmile je vaše pleť čistá a zdravá, je čas ji chránit, aby také zůstala zářivá a zdravá. Po vyčištění a tonizaci pleti si vyberte produkt, který odpovídá potřebám a problémům vaší pleti. Například u dehydratované pleti dodá hydratační krém hydrolipidovému filmu potřebnou vodu. Hydrolipidový film je tenký přírodní obal, který pokrývá pokožku a chrání ji před vlivy, jako je znečištění, nečistoty, některé kosmetické přípravky a změny teploty. Působí jako štít proti vnějšímu světu. Pokožka s nedostatkem vody ztrácí pružnost, vláčnost a zářivost. Produkty, jako je Hydra 24+ Gel-Crème Sorbet, uhasí žízeň pleti na dlouhou dobu, aby byla jemná a vypnutá.

Působení krému může být také zklidňující pro citlivou pleť, jako je Crème n°2 Nuage, čistící pro mastnou pleť a/nebo pleť s nedokonalostmi, jako je Crème Pâte Grise Jour, nebo vyživující pro suchou až velmi suchou pleť, jako je Nutricia Crème Confort. Abyste podpořili cílené působení krému a zkombinovali účinné látky, můžete předtím použít sérum ze stejné řady.

TAJEMSTVÍ NELÍČENÍ: DOBRÝ POCIT ZE SEBE SAMA

Nenošení make-upu je spojeno s filozofií bodypozitivismu, hnutím za přijetí všech těl, a pokud půjdeme ještě dál, tak i všech kůží. Přijmout sebe sama takového, jaký člověk je, bez neodčinitelné potřeby nosit make-up nebo skrývat své nedokonalosti, je silným projevem sebelásky. Je to také způsob, jak se rozloučit s diktátem krásy, který vnucují časopisy a sociální sítě. Není nic krásnějšího než žena, která se cítí dobře, ať už s make-upem, nebo bez něj.