Počty mužů, kteří se starají o svůj vzhled a zdraví stále stoupá a zahrnuje také péči o pleť. Ženy již dávno nedrží licenci na kosmetickou péči samy. Muži to ne vždy rádi přiznají, ale různými krémy a zejména tělovými procedurami se nechávají rozmazlovat možná ještě raději než ženy. Pojďme se v tomto článku podívat na to, proč by i oni měli investovat do péče o svou pokožku a jak jim to může prospět.

Náročné pracovní tempo i stres se netýkají jen ženské populace. Do tváří mužů se vepisují stejně snadno, možná pomalejším tempem, ale ve výsledku se projevují stejně: unaveným dojmem, tmavými kruhy pod očima a vráskami. Díky kvalitní a pravidelné péči o pokožku mohou pravidelně hydratovat, mírnit vrásky a obličeji vracet svěží a zdravý vzhled.

Prevence proti stárnutí je u mužů další podceňovanou činností. S prevencí je vhodné začínat včas a investice do kvalitních pleťových přípravků s antioxidanty a hydratačními látkami se vyplatí nejen jako ochrana před škodlivými vlivy prostředí, ale přispějí k celkové atraktivitě může a jeho „ceny“ na pracovním trhu i v osobním životě.

Nejen velké svaly, ale i zdravá a udržovaná pleť mý vliv na vzhled a sebevědomí pánů. Péče o vlastní pokožku dokonce ovlivňuje pozitivní vnímáni sebe samého. A výhody nejsou jen estetické, přímo pomáhají udržovat draví pokožky. Chrání pleť před UV zářením, okolním znečištěním, výpary a přispívají k celkovému zlepšení zdraví a k prevenci kožních problémů.

Kdy začít?

Správná péče je důležitá v jakémkoliv věku. V období puberty a adolescence by chlapci měli začít s jednoduchými čistícími a hydratačními výrobky. V ranném dospělém věku (20–30 let) je důležité věnovat pozornost prevenci stárnutí a chránit se před sluncem. Ve středním věku (30–50 let) již mohou do své rutiny zahrnout anti-age přípravky a s antioxidanty a kolagenem. A v pozdějším věku by měli pokračovat v péči o pleť s důrazem na hydrataci a podporu správného stárnutí, včetně výrobků s peptidy.

Je obecně známe, že mužská pokožka se svou stavbou liší od té ženské, i pro ni však platí že by si měla dopřávat péči podle svého typu a individuálních potřeb, začínat s jednoduchými výrobky a svou rutinu rozvíjet postupně. Pravidelná péče se zúročí ve skvělém pocitu sebevědomí a zdravém vzhledu. Laboratoře Payot doporučují pro tyto účely specifickou pánskou řadu OPTIMALE

NAŠE PAYOT TIPY

LOTION APAISANTE APRÉS-RASAGE

Zklidňující voda po holení

GEL DE RASAGE MOUSSANT

Pěna na holení

GEL DE DOUCHE INTÉGRAL VISAGE ET CORPS

Sprchový šampon na tělo a na vlasy