Je podzim, příroda se zbarvila do tónů oranžové, listy stromů opadávají a teplota se snižuje. Pravý čas přizpůsobit svou zkrášlovací rutinu novému období. PAYOT Vám odhalí tajemství pro krásnou pleť i na podzim.

UŽÍVEJTE SI POZŮSTATKŮ LÉTA NA VAŠÍ PLETI

Obecně nevítáme podzim s otevřenou náručí, protože nám jen oznamuje, že léto je již u konce. Přesto je toto přechodné období časem, kdy může Vaše pokožka odpočívat, jinak bychom se předávkovali solí a slunečními paprsky.

Na podzim by měla být Vaší prioritou využití maxima účinků, které mělo léto na Vaší pleť. To znamená, starat se o Vaše opálení, včetně dodávání vitamínu C a antioxidantů Vaší pleti. Cílem je zachování rozjasněné pokožky: želé, mlha, BB krém, najděte si texturu, která Vám vyhovuje.

Také by se nemělo zapomínat, že přestože se sluníčko většinu času schovává za mraky, neznamená to, že by Vaše pleť neměla být chráněna. Není třeba nanášet ochranu s příliš vysokým faktorem, pokud jste stále trochu opálení, ale základ je nepřestávat se chránit před agresivními UV paprsky. Pokud jste nedávno přijeli od moře, nezapomínejte pokožku vyživovat pomocí krému po opalování.

PŘIPRAVTE SE NA PŘÍCHOD ZIMY

Na podzim se příroda zpomaluje, aby se připravila na příchod zimy. Stejně jako příroda musíme i my postupně upravovat péči o naší pleť před příchodem studeného období. Toho dosáhnete s jediným krokem: HYDRATACE. Jakmile spadnou teploty, naše pleť je náchylnější k vysušování. Proto pokud nežijete v tropech, budete muset Vaší pokožku velmi pečlivě hydratovat.

V podzimním období Vám již lehké letní textury nebudou stačit, aby byla Vaše pokožka optimálně hydratovaná a vyživená. Ze začátku můžete lehčí a bohatší textury kombinovat. Musíte poslouchat své tělo, které vám přesně řekne, co potřebuje.

Letní detoxikační masky v tomto období nahraďte hydratačními a vyživujícími. Masky nanášejte ideálně jednou až dvakrát týdně, zatímco si vy sami dopřejete chvilku relaxace. Nezapomeňte také hýčkat velice citlivou pokožky očních kontur.

Zůstaňte věrní své běžné pečující rutině s malými úpravami. Příjemný způsob, jak si na podzim užít chvilky pro sebe!