Když mluvíme o péči o vlasy, první věc, která vás napadne, jsou vlasy samotné – jak je zjemnit, zpevnit nebo definovat jejich kadeře. Existuje však ještě důležitější oblast, kterou je třeba hýčkat, abyste měli krásné vlasy: vlasovou pokožku.

Poznejte svou pokožku hlavy, abyste se o ni lépe starali

Skrytá pod vlasy je pokožka hlavy často zapomenuta. Často nevíme nic o jeho fyziognomii. Pokožka hlavy zodpovídá za dvojí poslání, na jedné straně hraje roli ochranné bariéry před vnějšími agresemi a na druhé straně hostitele vlasových folikulů, ze kterých se vlasy rodí.

Pokožka hlavy je pokračováním pokožky obličeje, i když je trochu silnější. Stejně jako pleť obličeje je pokožka hlavy zásobena sítí krevních cév, které zásobují vlasové folikuly nezbytnými živinami pro jejich růst, lesk a sílu. Pokožka hlavy také podléhá stejnému procesu obnovy buněk. Mrtvé buňky jsou tak pravidelně evakuovány v podobě neviditelných šupinek, aby se uvolnilo místo pro buňky nové. Když tento systém selže a zrychlí se, malé odumřelé kožní buňky se stanou viditelnými a tvoří lupy.

Problém s matnými vlasy, svěděním nebo lupy, je to pokožka hlavy, která rozhoduje o lesku nebo zhoršení stavu vašich vlasů. To je důvod, proč klíčem k nádherným vlasům je zdravá a vyvážená pokožka hlavy schopná plnit své funkce.

Zaměřte se na mikrobiom, tajemství zdravé pokožky hlavy

Pro udržení dobrého zdraví pokožky hlavy je zásadní udržovat dobré zdraví jejího mikrobiomu. Mikrobiom pokožky hlavy, ekosystém živých mikroorganismů, je tvořen hlavně bakteriemi a kvasinkami. Tato specifická kožní flóra má na starosti ochranu pokožky hlavy před škodlivými bakteriemi. Určité vnější a vnitřní faktory, jako jsou změny prostředí, hormonální změny nebo používání příliš agresivních nebo nevhodných přípravků, mohou změnit jeho pozitivní cyklus.

Výsledek: povaha vlasů se mění, pokožka hlavy se vysušuje, vlasové vlákno se stává tenčím a křehčím, což může způsobit i vypadávání vlasů. Naštěstí existují některé správné postupy, které pomáhají znovu vyvážit a udržovat mikrobiom pokožky hlavy.

Naše doporučení pro péči o pokožku hlavy

Zdravá a spokojená pokožka hlavy nesnáší přílišné horko. Používání fenů a kulmy by se mělo provádět střídmě. Sušte vlasy raději na vzduchu. Upřednostňujte také vyvážený životní styl včetně pestré stravy a vyhraďte si čas na relaxaci, abyste co nejlépe odbourali stres. Ten může skutečně způsobit senzibilizaci pokožky hlavy.

Na druhou stranu se vyhněte nedostatečné péči o vlasy, která pokoškozuje pokožku hlavy, a osvojte si speciální rutinu. Díky mimořádným znalostem pleti Payot využil své know-how k vytvoření vlasového rituálu, který respektuje mikrobiom pokožky hlavy: Essentiel. Tyto bylinné, čisté a zodpovědné produkty obnovují rovnováhu mikrobiomu a revitalizují vlasový ekosystém i všechny jeho mikroorganismy pro nekonečně pružné a lesklé vlasy. Naše produkty pro péči o vlasy Essentiel, které obsahují až 94 % složek přírodního původu, jsou obohaceny o výtažek z upcyklovaného pačuli, o kterém je známo, že reguluje tvorbu kožního mazu a šupinatění, a výtažek z organické šalvěje se stimulačními a ochrannými vlastnostmi pro pokožku hlavy. Essentiel dodává vlasům žen i mužů jemný dotek se svěží a aromatickou vůní. Objevte náš jemný šampon, náš tuhý šampon a náš kondicionér šetrný k mikrobiomům pokožky hlavy!

Naše vlasová péče šetrná k mikrobiomu pokožky hlavy

SHAMPOING SOLIDE BIOME-FRIENDLY

Tuhý šampón šetrný k mikrobiomu pokožky hlavy

APRÈS-SHAMPOING BIOME-FRIENDLY

Kondicionér šetrný k mikrobiomu pokožky hlavy

SHAMPOING DOUX BIOME-FRIENDLY

Vlasový šampón šetrný k mikrobiomu pokožky hlavy