Do rukou, a hlavně na obličej se mi dostala esence Payot Elixir Purete pro smíšenou a mastnou pleť. A jelikož se hlásím (i když nerada) do skupiny „mírně mastná a aknózní lady“, rozhodla jsem se otestovat právě toto sérum.

Mastná pleť se vyznačuje hlavně hrubým a lesklým povrchem, s viditelnými mazovými žlázami, v nichž se tvoří uhry. Proto je pokožka více náchylná k infekcím a dochází ke vzniku akné. No až tak špatné to však u mě není, proto jen „mírně mastná“.
Ve skleněné třicet milimetrovými dózičce ve tvaru plnoštíhlé ženské siluety jsem našla voňavý přípravek připomínající jemný žabí sliz. Už na dotek jsem si všimla, že sérum má lehkou texturu. „Zelený elixír“ je určen pro pleť, která potřebuje čištěni, což v překladu znamená očišťovat. Kromě toho se postará o zjemnění a obnovení zářivosti bez lesklých efektů. Sérum jsem si nanášela každé ráno a večer na vyčištěný obličej a dekolt. Mou pleť zanechalo hydratovanou a zároveň jemnou bez mastnoty. Celý čas na ni působilo do hloubky a regulovalo tvorbu mazu. A zároveň zachovávalo hydrolipidový film.
„Zelený zázrak“ je určen i pro předcházení vzniku pupínků, zjemnění rozšířených pórů a vyhlazení povrchu pleti. Toto zadání u mě splnil. I kdybych to na první pohled (ani druhý) neřekla, ve výrobku se nachází i tymián. Ten je známý pro své zjemňující, purifikační a maz regulující účinky. A i když staří Egypťané používali silici tymiánu při balzamování mumií, v tomto případě purifikuje a reguluje maz. Kromě něj obsahuje i zelený čaj a vitamin PP (vitamín B3). Jejich úkolem je vyrovnávat a působit preventivně před vznikem nerovností pleti. Kyselina salicylová podporuje přírodní exfoliaci pleti – tedy mechanické odstraňování suché kůže a odumřelých buněk vrchní vrstvy pokožky.