O fyzických změnách a emocionálních změnách, které se pravidelně vracejí s další měsíční menstruační vlnou slyšel každý. Na víceméně nepříjemné prožitky je připravený každý, koho potkají, nicméně nepředvídatelné chování vlastní pleti v průběhu cyklu nás může pěkně překvapit. Nežádoucí projevy, jako je začervenání, drobné nedokonalosti nebo celkové povadnutí pleti jsou častější, než bychom si přály. Kosmetické řešení je přitom poměrně snadné a má řešení: MY PERIOD francouzské péče PAYOT. 9denní pleťová kúra minimalizuje viditelné působení hormonálních změn během menstruace.

Co se děje s pletí v průběhu hormonálního cyklu?

Ženská pleť odhaluje nálady a emoce svých majitelek podobně, jako menstruační cyklus. V každém okamžiku kalendářního měsíce se pokožka chová trochu jinak v závislosti na aktuální fázi cyklu. Mohou nás tak trápit různé malé nedostatky, zvýšená citlivost nebo celá podrážděná místa. V průběhu cyklu dochází ke kolísání hladiny hormonů, které ovlivňuje nejen náladu, ale i stav naší pleti.

Dny před menstruací jsou doprovázené poklesem hladin ženských hormonů a následným zvýšením hladiny mužských hormonů. Toto hormonální narušení vede k nadprodukci kožního mazu a tvorbě nedokonalostí. A když se k tomu ještě přidá neoblíbený stresový hormon, který se během našich dnů mění, problémy jsou na světě!

Kromě výkyvů nálad se pleť stává citlivější a náchylnější k nežádoucím reakcím. Na konci cyklu nadměrná produkce mazu a únava vedou k mdlému vzhledu pleti. Proto potřebuje obnovit svou energii. Jak na to? Může vám pomoci:

MY PERIOD od PAYOT

9denní kúra pro harmonickou pleť

1–3 den: Purifikační sérum

Na začátku menstruačního cyklu převyšuje hladina testosteronu a progesteronu hladinu estrogenu. Póry se rozšiřují a s nimi stoupá produkce mazu, což způsobuje vznik pupínků a nedokonalostí. Mátový extrakt v purifikačním séru čistí pleť a reguluje přebytek kožního mazu.

4–6 den: Zklidňující sérum

Koncentrace kortizolu (stresového hormonu) se během menstruačního období mění a způsobuje zvýšenou citlivost pokožky. Zklidňující sérum s jasmínovým extraktem pomáhá zmírnit projevy citlivosti, suchosti a zánětů pleti.

7–9 den: Energizující sérum

Na konci menstruačního cyklu klesá hladina železa a červených krvinek, zatímco produkce mazu stoupá. Výsledkem je unavená a mdlá pleť. Energizující sérum s extraktem sladkého pomeranče obnovuje energii pleti, vrací jí zářivý vzhled a potlačuje známky únavy.

Sérum naleznete zde:

MY PERIOD

9denní pleťová kúra během menstruačního cyklu