Nový rok je již v plném proudu a vy jste se ještě nedokopali do fitness centra či ke změně jídelníčku? Takto však můžete každý den marně sledovat display na váze a doufat, že se zjeví to vytoužené číslo. Vše se totiž začíná ve vaší hlavě! Nezáleží na tom, kolik cvičebních a stravovacích plánů jste si sestavili, musíte přesvědčit i vaši vůli.
Zkuste naše triky na hubnutí a zbavte se kil jednou provždy!
1. Sestavte si svůj plán
Vytvořte si plán, ve kterém si určíte všechny cíle a to, jak často budete cvičit. Ten si však vylepte na viditelné místo (např. chladnička) abyste si každý den připomínali, co je dovoleno a co ne. Pro lepší motivaci si k němu připněte svou starou fotku, kde máte o pár kilo méně. Nezapomeňte si pravidelně zaznamenávat kolik centimetrů vám ubylo, co jste jedli a zda jste pravidelně cvičili.
2. V noci se nepřibližujte k ledničce
To, že noční nájezdy na ledničku dokáží pošramotit nejedno předsevzetí je fakt. Ale také se nenechte odstrašit mýtem, že po 5-té nemůžete jíst. Abyste totiž zabránili tloustnutí, stačí nejíst 2 až 3 hodiny předtím, než si lehnete do postele. Ideální je namíchat si na večeři bílkoviny. Sacharidů se na večer raději vzdejte.
3. Vhodná strava
Neplatí, čím menší porce, tím spíše zhubnete. Důležitý je obsah toho, co sníte.
Velké množství sacharidů nemusí mít dobrý vliv na vaši dietu, protože díky nim máte stále větší pocit hladu. Raději zvolte stravu bohatou na proteiny a zdravé tuky (omega-3 mastné kyseliny).
 4. Hýbejte se!
Je pravda, že při hubnutí důležitější roli sehrává strava, ale cvičení a pohyb netřeba také podceňovat. Je však důležité zvolit fyzickou aktivitu, která trvá déle než 30 minut. Teprve po této době naše tělo začne spalovat kalorie. Potom je však třeba odolat, protože náročné cvičení podporuje chuť k jídlu a na sladké.
A už jen promluvit svou vůli a přeměna vašeho těla může začít!